Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jednání se Starosty start předvolební kampaně lidovců nezdrží, tvrdí Bělobrádek

Jednání se Starosty start předvolební kampaně lidovců nezdrží, tvrdí Bělobrádek

Vicepremiér a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek se neobává, že by jeho strana mohla kvůli vyjednávání o společné kandidatuře s hnutím Starostové a nezávislí (STAN) nabrat skluz v úvodu volební kampaně. V dnešním rozhovoru ČTK řekl, že lidovci se ani nepřiblíží novému limitu 90 milionů korun na výdaje kampaně, sám plánuje kandidovat do Sněmovny jako v předchozích volbách v Královéhradeckém kraji.

Bělobrádek ČTK řekl, že kampaň připravuje již několik měsíců volební štáb strany. „Naše programová rada pracuje kontinuálně, jsme strana s téměř stoletou tradicí, máme mechanismy, které jsou dlouhodobé, trvalé, systémové," uvedl. Vše má podle něj svůj čas. „Já nevěřím na přepálené začátky. My nemáme tolik peněz, abychom teď rozjeli nějakou dramatickou kampaň," dodal.

Využít naplno nový limit pro kampaně lidovci neplánují, ať už půjdou do voleb sami, nebo se STAN. „Samostatně stoprocentně ne, co se týká spolupráce se Starosty, to je věc vyjednávání, která v podstatě začnou příští týden," řekl. Strana si prý půjčila 20 milionů korun, peníze má našetřeny z posledních přebytkových rozpočtů a další peníze uvolní kandidáti a kraje, uvedl Bělobrádek.

Hlavní myšlenky kampaně už má strana připravené, ale Bělobrádek je zatím nechtěl prozradit. „Můžu, ale nechci," konstatoval. KDU-ČSL nepočítá s tím, že by svou kampaň svěřila marketingové agentuře. „Máme vlastní volební štáb, některé dílčí úkoly si samozřejmě necháme udělat, ale principiálně žádná agentura, která by nám dělala vše od začátku do konce, s tím nepočítáme," řekl.

Bělobrádek zatím nevidí enormní snahu, aby lidovci přišli s vlastním kandidátem na prezidenta. „Buď se rozhodne Petr Pithart, který tak neučinil. Já zastávám názor, že bych měl být nejdřív premiér a pak teprve prezident," uvedl. Nedává podle něj smysl do voleb za každou cenu stavět svého kandidáta. „Druhý je první poražený, hraje se jen o vítězství, takže stavět propagačního kandidáta není žádná prezentace značky, to nedává smysl," řekl.

Pokud nebudou mít lidovci kandidáta schopného vyhrát, kterým by podle Bělobrádka mohl byl bývalý premiér a předseda Senátu Pithart, měli by se poohlížet po někom, kdo jim vyhovuje hodnotově, programově a osobnostně. Nemíní dělat kampaň proti někomu. Pithart zatím svou kampaň spíš vylučuje.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1