„Jídlo bylo skvělé, prezident je v dobré kondici, těší se na volby," řekl Babiš po obědě se Zemanem | info.cz

Články odjinud

„Jídlo bylo skvělé, prezident je v dobré kondici, těší se na volby," řekl Babiš po obědě se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) s manželkou Monikou dorazili do prezidentského zámku v Lánech na tradiční novoroční oběd předsedy vlády s hlavou státu. Hostil je prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou. Setkání trvalo téměr dvě hodiny, déle než se čekalo.

Zeman podle Babiše potvrdil, že 10. ledna přijde do Poslanecké sněmovny, aby podpořil jeho kabinet před hlasováním o důvěře. Babiš po obědě řekl, že setkání probíhalo v příjemné atmosféře, zdůraznil také, že prezident Zeman je v dobré kondici a těší se na nadcházející volby. 

O podpoře hnutí ANO Miloše Zemana v prezidentských volbách se na obědě podle Babiše nemluvilo. Premiér pouze zopakoval, že on svou podporu oznámí 11. ledna, tedy po hlasování o vládě.

Na úvod návštěvy v Lánech předal Zeman kytici premiérově manželce a Babiš Zemanově. Oba páry působily vzájemně sladěným dojmem: Zeman měl kravatu vínové barvy, zatímco Monika Babišová přišla ve vínových šatech, Babiš měl modrou kravatu a první dáma zvolila modré šaty. Premiér se ženou se také ještě před obědem podepsali do návštěvní knihy lánského zámku, žádný další vzkaz ale nezanechali.

Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček na twitteru před setkáním uvedl, že prezidenta s premiérem čeká jako předkrm kachní paštika se žampiony dušenými v portském víně, dále hovězí vývar s játrovými knedlíčky a jako hlavní chod svíčková na smetaně s karlovarským knedlíkem. Jako dezert dostanou zmrzlinový pohár s ovocem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud