Kajínek měl nehodu nedaleko místa, kde vraždil. Zapovídal se a nedal se svým novým Mercedesem přednost | info.cz

Články odjinud

Kajínek měl nehodu nedaleko místa, kde vraždil. Zapovídal se a nedal se svým novým Mercedesem přednost

Omilostněný vrah Jiří Kajínek měl ve středu odpoledne na Plzeňsku autonehodu. Ve svém novém Mercedesu nedal na výjezdu z dálnice u Plzně přednost a srazil se s projíždějící fabií. Přiznal, že „nedával pozor“. Nehoda se ironií osudu stala jen asi deset minut jízdy od borské věznice, kde Kajínek před lety vraždil.

Jak uvedl server Novinky.cz, havárie se obešla bez vážnějších následků a odnesly ji hlavně plechy.

„Řidič ročník narození 1961 při výjezdu z dálnice D5 pravděpodobně nedal přednost v křižovatce a střetl se s autem, které řídil muž ročník narození 1974,“ řekla Právu mluvčí policie Hana Kroftová, podle které se jeden člověk lehce zranil.

Kajínek pro Právo přiznal, že se zapovídal se spolujezdcem. „Sjížděl jsem z dálnice a nedával jsem pozor, takže do mě ze strany narazila fabie. Mám zbořené dveře a zadní kolo, takže auto nepojízdné. Naštěstí se nikomu nic nestalo, jsou to jen plechy,“ řekl.

Kajínkova cesta na svobodu autor: Info.cz

Jeho vůz má podle fotografií z místa poničený levý bok a při nárazu mu vystřelily airbagy.

Kajínek byl odsouzen 23. června 1998. Doživotí dostal za to, že v roce 1993 zastřelil poblíž věznice Bory v Plzni podnikatele Štefana Jandu a jeho bodyguarda Juliána Pokoše, druhý osobní strážce střelbu přežil. Kajínek vinu nikdy nepřiznal, policii obvinil z vykonstruovaného procesu a soudy z předpojatosti. Věznici opustil 23. května letošního roku potom, co mu prezident Miloš Zeman udělil milost.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud