Kajínek odmítl nové důkazy novináře Klímy. „Co předvádí, je hodně smutný,“ říká | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kajínek odmítl nové důkazy novináře Klímy. „Co předvádí, je hodně smutný,“ říká

Kajínek odmítl nové důkazy novináře Klímy. „Co předvádí, je hodně smutný,“ říká

Sedmnáct let bojoval za znovuotevření případu Jiřího Kajínka a stavěl se na jeho stranu. Teď ale reportér Josef Klíma nečekaně otočil a o nevině omilostněného doživotního vězně prý začíná pochybovat. Ve svém pořadu přinesl několik nových svědectví. Co na ně Kajínek říká a co si myslí o změně postoje známého reportéra?

Viděl jste nedělní reportáž pana Klímy na Primě?

Pustil jsem si to až v noci, když jsem přišel domů. Je to hodně smutný, co pan Klíma předvádí… Já to snad ani nebudu komentovat, protože se připravím na nějaké jiné kroky. Ale tohle je pro mě fakt smutný. Velice smutný.

Zaznívalo tam ale docela dost detailů…

Já o tom ale vůbec nic nevím, to je ten paradox. Já vůbec neznám to jméno, nějaký od Ž… (Žembery – pozn. red.) To snad ani není nikde ve spise! Vůbec nic mi to neříká. Neexistujou žádný důkazy, neexistuje nic. Existuje jen pan Hegedüs, který někde něco řekl, ale pak to asi čtyřikrát změnil. Já už vážně nevím.

1080p 720p 480p 360p 240p
O Kajínka mám strach. Roli celebrity si užívá, ale pozná, jak krutý je svět, říká ministr Pelikán

Proč se taková věc objevuje právě teď?

Já samozřejmě vím, co za tím je, a nechci to zveřejňovat a mluvit o tom. Na rozdíl od nich já budu slušný.

Už jste se s Klímou vůbec potkali?

To je to, o co tu běží. Kdyby Klíma chtěl, tak jsem se s ním potkal. Nemám důvod být proti. Ať se lidí ptají, proč to tak je? To je to, o co tu běží. Ať se lidí ptají.

Proč se oba muži nesešli? Čtěte vysvětlení Klímy na webu Blesk.cz.

 

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.