Kam sníh přinesl radost. 12 tipů na kvalitní lyžování v Česku | info.cz

Články odjinud

Kam sníh přinesl radost. 12 tipů na kvalitní lyžování v Česku

Česko zasypal sníh. Řidiči sice nadšení nejsou, provozovatelé lyžařských středisek ale čekají žně. Pokud by se i vám zachtělo lyžování, nabízíme 12 tipů na zajímavé české resorty, které můžete vyzkoušet.

Skiareál Špindlerův Mlýn

Denní skipas: 850 Kč
Výška sněhu: 60 cm

Asi vůbec nejslavnější resort v Česku. Lyžaři mohou využít pět lanových drah a jedenáct vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách. Celkem areál nabízí 25 km sjezdových tratí. Téměř všechny (95%) jsou technicky zasněžovány. K dispozici jsou návštěvníkům i tři snowparky, U rampa, dva dětské parky a 85 km běžeckých tratí.

Ski areál Ještěd

Denní skipas: 590 Kč
Výška sněhu: 50 cm

Dvě čtyřsedačkové, jedna dvousedačková lanovka a šest vleků. Pro milovníky snowboardingu navíc i velký snowpark. To vše najdete v libereckém lyžařském středisku. Plusem je i snadná dostupnost z Prahy a parkování zdarma.

Lyžařský areál Ramzová

Denní skipas: 550 Kč
Výška sněhu: 40 cm

Jestli si chcete vyzkoušet nejdelší sjezdovku v Česku, jeďte na Ramzovou. Jesenický areál nabízí trať dlouhou 3260 metrů. Výhodná je také cena denního skipasu, která patří k těm levnějším. Za 550 korun na den tu můžete sjíždět celkem 8 km tratí.

SkiResort Černá hora – Pec

Denní skipas: 690 Kč
Výška sněhu: 80 cm

Kvalitní sněhové podmínky nabízí i největší lyžařský resort v Česku. K tomu je tu navíc šestisedačková lanovka s vyhříváním a jedna z nejdelších osvětlených sjezdovek v Čechách – Protěž. Resort propojuje hned pětici areálů (Janské Lázně, Černý Důl, Svoboda nad Úpou, Velká Úpa a Pec pod Sněžkou), mezi kterými jezdí skibus.

Ski areál Špičák

Denní skipas: 610 Kč
Výška sněhu: 30 cm

Na české straně Šumavy budete jen těžko hledat lepší podmínky než na Špičáku. Resort nabízí pět sjezdových tratí a další cvičná a dětská lyžařská hřiště. Areál má navíc od roku 2012 homologaci lyžařské federace FIS pro pořádání mezinárodních závodů.

Skiareál Klínovec

Denní skipas: 680 Kč
Výška sněhu: 80 cm

Největší a nejmodernější lyžařské středisko v Krušných horách. Funguje tu přeshraniční spolupráce s německým areálem Fichtelberg, která vytváří InterSkiregion Fichtelberg-Klínovec. Ten nabízí lyžování na celkem 27 km sjezdovek.

Sportovní areál Harrachov

Denní skipas: 650 Kč
Výška sněhu: 80 cm

Známé místo soutěží ve skocích na lyžích nabízí i vyžití pro lyžaře, kteří raději zůstávají na zemi. Čertova hora je vhodná pro všechny generace. Kromě sjezdových tratí tu navíc najdete i trasy pro běžce a lyžařskou turistiku.

Ski areál Monínec

Denní skipas: 510 Kč
Výška sněhu: 75 cm

Dostupné lyžování nedaleko Prahy. Pokud nechcete cestovat daleko a zároveň nepotřebujete brázdit náročné svahy, je to ideální volba. Od hlavního města je Monínec jen 80 km a nabízí za přijatelnou cenu dvě červené sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů a snowpark.

Skipark Červená Voda

Denní skipas: 600 Kč
Výška sněhu: 55 cm

Areál v Orlických horách dosahuje svými parametry alpské úrovně. Nabízí kompletní zázemí včetně půjčovny, servisu a sociálního zařízení. Lyžaře tu zdarma vozí skibus. Celková délka dvou sjezdových tratí je 4440 metrů.

Ski areál Herlíkovice – Bubákov

Denní skipas: 590 Kč
Výška sněhu: 50 cm

Další z populárních českých středisek leží 4 kilometry od Vrchlabí. Najdete tu celkem dvě čtyřsedačkové lanovky a sedm vleků. Děti se mohou vyřádit v dětském parku a součástí areálu je i snowpark s vlastním vlekem. Oblíbená je také měřená slalomová trať u lanovky.

Ski areál Kouty

Denní skipas: 650 Kč
Výška sněhu: 65 cm

Kouty nad Desnou měly jako první v Česku šestisedačkovou lanovku. Na své si tu přijdou dospělí i děti. Najdete tu i jednu z nejdelších sjezdovek v České republice. Ta měří 3050 m a na Moravě je dokonce vůbec nejdelší ze všech.

Skiareál Plešivec

Denní skipas: 490 Kč
Výška sněhu: 70 cm

Jeden z nejnovějších areálů. Veřejnost do něj může jezdit od roku 2014. Najde zde 15 kilometrů tratí rozdělených mezi devět sjezdovek. Ty obsluhují tři nové moderní čtyřsedačkové lanovky. Součástí Plešivce je také Freestyle park pro příznivce snowboardingu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud