Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kardinál Miloslav Vlk má rakovinu. Čeká ho chemoterapie

Kardinál Miloslav Vlk má rakovinu. Čeká ho chemoterapie

Na sklonku minulého roku se potýkal kardinál Miloslav Vlk se zdravotními potížemi, série vyšetření odhalila rakovinu plic s metastázemi do kostí. Nyní začne s chemoterapií, je v domácím ošetřování. 

Čtyřiaosmdesátiletý církevní představitel zprávu oznámil prostřednictvím svých osobních internetových stránek. „Bolest levého ramene byla neúnosná i přes veškerou terapeutickou péči. Byla doplněna kompletní vyšetření, která ukázala, že se nejedná o otok a bolest z degenerovaného ramenního kloubu, ale o systémové postižení. Po krátkém pobytu ve svém bytě, kde mu byla zajištěna denní i noční péče ze strany členů Díla Mariina, byl opět hospitalizován, podstoupil celotělové PET CT vyšetření a následnou bronchoskopii, která potvrdila tumor plic s metastázemi do kostí,“ píše se na webu.

Kardinál podle informací ze svého okolí přijal zprávu bez výrazných emocí. „Diagnózu přijal v klidu, a když mu ji sdělovali páni profesoři, byl to on, kdo je podpíral a ujišťoval, že je na správné cestě, protože už vícekrát se mu zdálo, že odejít „tam”, je to nejsprávnější řešení. Páni profesoři byli trochu překvapeni,“ píše se na Vlkových soukromých stránkách.

Miloslav Vlk strávil v nemocnici konec roku a v současnosti pobývá na faře v Karlíně, kde jej navštěvuje lékařka. Onkologové navrhnou v nejbližším období přesný léčebný postup, kdy pro jeho typ nádoru připraví speciální chemoterapii. Někdejší primas české katolické církve závěrem poděkoval za podporu, které se mu dostává ze strany veřejnosti.

 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek