Karlovarský filmový festival přišel o generálního partnera. ČEZ po 16 letech končí spolupráci | info.cz

Články odjinud

Karlovarský filmový festival přišel o generálního partnera. ČEZ po 16 letech končí spolupráci

ČEZ končí spolupráci s karlovarským filmovým festivalem, informovala dnes Česká televize. Energetická společnost byla 16 let jeho generálním partnerem. ČEZ svoje rozhodnutí odůvodnil hospodářskými výsledky, které mu prý už neumožňují být generálním partnerem Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Na festival ročně ČEZ dával přibližně 20 milionů korun, řekl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Rozpočet festivalu loni činil kolem 135 milionů korun. Letošní ročník startuje 29. června.

„S ohledem na vývoj hospodářských výsledků, není v našich možnostech, aby Skupina ČEZ byla v roce 2018 generálním partnerem MFF Karlovy Vary,“ uvedla společnost ve vyjádření. 

Prezident festivalu Jiří Bartoška společnosti poděkoval za spolupráci, která skončila překvapivě pár měsíců před startem dalšího ročníku MFF. „Ukončení smlouvy ze strany generálního partnera pouhé čtyři měsíce před začátkem 53. ročníku pro nás jako organizátory představuje komplikaci především z časového hlediska. Věříme však, že najdeme způsob, jak tuto situaci zvládnout,“ uvedl Bartoška.

„Rozhodnutí nebylo jednoduché, ale neutěšená situace na energetických trzích nás musí vést k úsporným opatřením. Právě úspory jsou jediným důvodem k ukončení spolupráce. V předchozích letech jsme již razantně snížili naše sponzorské aktivity a v tomto musíme pokračovat. ČEZ v uplynulých letech skončil se sponzoringem sportovních hal - ČEZ Arén v Ostravě, Pardubicích, Plzni. Snížil svoji podporu Českému olympijskému týmu, atletům a omezil desítky menších aktivit,“ sdělil ČTK mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

ČEZ zvýšil za tři čtvrtletí loňského roku meziročně čistý zisk o 13 procent na 16,6 miliardy korun. Provozní výnosy vzrostly o procento na 146,7 miliardy. Výsledky za samotné 3. čtvrtletí ale zaostaly za odhady analytiků. Hlavními důvody podle nich byly nižší ceny elektřiny a vyšší náklady na emisní povolenky.

Letos v únoru ČEZ podepsal smlouvu o prodeji svých bulharských aktiv tamní firmě Inercom. Česká skupina zahájila předloni proti bulharské vládě mezinárodní arbitráž kvůli zásahům tamních institucí, které podle ČEZ poškodily podnikání skupiny.

ČEZ je největší česká energetická firma. Jeho majoritním akcionářem je stát, jenž prostřednictvím ministerstva financí drží asi 70 procent akcií.

Festival ve Varech pomalu odhaluje první střípky z programu>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud