Kaufland postihly problémy s pokladním systémem. Několik prodejen bylo dočasně uzavřeno | info.cz

Články odjinud

Kaufland postihly problémy s pokladním systémem. Několik prodejen bylo dočasně uzavřeno

Od rána řeší firma Kaufland technické problémy s pokladním systémem. Několik prodejen muselo být dočasně uzavřeno. Ve zbylých prodejnách funguje pouze část pokladen. 

„Dnes ráno postihl všechny naše prodejny technický problém s pokladním systémem. Některé pobočky v republice musely být uzavřeny kompletně, v jiných zatím funguje část pokladen. Příčinu technického problému zjišťujeme a o dalším postupu budeme informovat, jakmile budeme mít více informací,“ sdělila serveru INFO.CZ mluvčí společnosti Renata Maierl.

Kaufland v Čechách provozuje 128 prodejen. Je tak největším tuzemským řetězcem. Společně s obchodním řetězcem Lidl je provozována společností Lidl & Schwarz-Gruppe. Prodejny Lidlu žádné problémy se systémem nepozorují.

Firma se i přes zvyšování mezd potýká s nedostatkem zaměstnanců, zejména pokladních. V mnoha prodejnách tak můžete stát v dlouhých frontách.

Ústřední budova firmy sídli v Neckarsulmu, obvodu Stuttgart. První Kaufland byl otevřen v roce 1990. První pobočky v čechách založila v roce 1999. Zaměstnává více než 150 tisíc lidí a provozuje 1230 prodejen v Německu, Čechách, na Slovensku, v Polsku, Chorvatsku, Rumunsku a Bulharsku.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud