Kauza BIS a novičok: „Co je vám do toho,“ odbyl Zeman moderátora. Kalouska má za pětiprocentní hysterku | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kauza BIS a novičok: „Co je vám do toho,“ odbyl Zeman moderátora. Kalouska má za pětiprocentní hysterku

Kauza BIS a novičok: „Co je vám do toho,“ odbyl Zeman moderátora. Kalouska má za pětiprocentní hysterku

Bylo nutné úkolovat v souvislosti s kauzou novičok Bezpečnostní a informační službu (BIS)? „Co je vám do toho,“ tak odsekl na dotaz moderátora pořadu Blesk.cz S prezidentem v Lánech Miloš Zeman. Hlava státu by měla zprávu o možném výskytu či skladování jedu, kterým byl otráven exagent Sergej Skripal, dostat zprávu od tajných služeb do měsíce.

 

„Co je vám do toho? Prezident má svaté právo úkolovat BIS. Nemusí k tomu dát souhlas vláda, rozhodnutí prezidenta se dává vládě na vědomí,“ řekl Zeman k úkolu, který zadal řediteli BIS Michalu Koudelkovi v pondělí. „Pan ředitel Koudelka mě ujistil, že BIS zpracuje tuto zprávu do jednoho měsíce,“ doplnil informaci prezident s tím, že tajné služby se samy o případ nezajímaly.

„Byl jsem to i já, kdo označil ruské obvinění za drzou lež. I některé další zdroje, které nemohu uvádět, protože nejsou otevřené, vedou k určitým pochybnostem,“ řekl Zeman také k úkolu pro BIS ohledně novičoku. Naznačil tak, že chce mít úplnou jistotu.

„Reagovat na nějaké pětiprocentní hysteriky, to po mě nechtějte,“ připojil Zeman poté, co mu moderátor David Vaníček citoval ostré reakce šéfa poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska nebo předsedu STAN Petra Gazdíka. První ho nazval zrádcem, druhý zmínil žalobu na velezradu.

Celý rozhovor si můžete pustit ZDE >>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.