Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Kauza Oleo: žalobce trvá na vině obžalovaných včetně Rittiga

Kauza Oleo: žalobce trvá na vině obžalovaných včetně Rittiga

Státní zástupce Adam Borgula trvá na tom, že v kauze tunelování firmy Oleo Chemical jsou vinni všichni obžalovaní včetně lobbisty Iva Rittiga. Pražský vrchní soud dnes začal projednávat jeho odvolání, a to zároveň s odvoláním Rittigova obchodního partnera Petera Kmetě a někdejších šéfů firmy Michala Urbánka a Kamila Jirounka, které nepravomocný rozsudek loni poslal jako jediné z desítky obviněných do vězení. Rittig se z dnešního jednání omluvil.

Urbánek, Jirounek a šéf výroby firmy Radomír Kučera podle verdiktu účelově uzavřeli fiktivní smlouvy o poradenství s Kmeťovou karibskou firmou Cokeville Assets. Vyvedením peněz z Olea údajně porušili své povinnosti při správě cizího majetku a akcionářům petrochemické firmy způsobili škodu téměř 20 milionů korun. Tvrzení, že peníze končily u Rittiga, se v hlavním líčení nepodařilo prokázat. Lobbista dříve spojitost s Kmeťovou společností popřel, od Olea prý nikdy nedostal ani korunu.

Státní zástupce Borgula dnes rozsudku pražského městského soudu vytkl mimo jiné to, že překvalifikoval původní trestný čin zpronevěry. „Nalézací soud také nezohlednil stále se měnící obhajobu v průběhu přípravného řízení a řízení před soudem,“ podotkl. Vadí mu rovněž, že soud podle něj nedotáhl do konce dokazování ohledně toho, zda poradenská smlouva mezi firmami Oleo Chemical a Cokeville Assets reálně existovala. „Nalézací soud nevyčkal předložení auditorského spisu. Prokázání neexistence této smlouvy by mělo důkazní váhu,“ uvedl.

Obžalovaní vinu odmítají. K soudu dnes dorazili jen čtyři, ostatní včetně Rittiga za sebe poslali advokáty a omluvenky. Zasedání je naplánováno na tři dny, ke slovu se zatím ze zástupců obhajoby dostal pouze právník Urbánka. Podle něj je stíhání účelové. Poukázal na to, že započalo díky iniciativě Karla Randáka z Nadačního fondu proti korupci a že Randák má vazby na Agrofert a premiéra Andreje Babiše (ANO). „Tato propojení nelze pominout. Nelze pominout, kdy a za jakých okolností toto trestní stíhání začalo,“ podotkl.

Dále uvedl, že v dané době byl silný politický a mediální tlak na policii a státní zástupce, aby „konečně něco našli na Rittiga“. Kauza Olea je tak podle něj vykonstruovaná, protože zpochybňované poradenství se reálně uskutečňovalo. Urbánek se podle právníka nedopustil žádného trestného činu. „Jednal normálně jako každý podnikatel. Spravoval svůj vlastní majetek, a pokud v něčem pochybil, bylo to jen jeho riziko a jeho risk,“ zdůraznil advokát.

Pražský městský soud loni uložil Urbánkovi i Kmeťovi tři roky vězení. U Jirounka soudkyně od dalšího potrestání upustila, protože byl krátce předtím odsouzen za padělání směnky. Později byl však osvobozen. Kučeru soud potrestal podmínkou v délce deseti měsíců.

 

Šokující zjištění vědců: Pokud nejíte sladké, ohrožujete vlastní zdraví

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Výzkum profesora Macieje Banacha z Lodžské univerzity ukazuje, že dieta chudá na sacharidy představuje v dlouhodobé perspektivě riziko pro zdraví. Tým vědců sledoval 11 let více než 24.000 dobrovolníků, mužů i žen. Všichni drželi dietu, ale nikoli stejnou. Když vědci zjistili jejich zdravotní stav, životní styl a výživu, srovnávali rizika předčasné smrti.

Link

Účastníkům studie, kteří nejedli sacharidy, hrozilo o 32 procent vyšší nebezpečí, že zemřou o šest let dříve, než ti, jejichž strava obsahovala hodně sacharidů. Riziko, že člověk podlehne kardiovaskulární chorobě, vzrostlo o 50 procent, jestliže dotyčná osoba konzumovala málo sacharidů či dokonce žádné. U rakoviny bylo riziko o 30 procent vyšší.

Studie také ukázala, že osobám s normální váhou, které se rozhodly držet takovou dietu, hrozilo větší riziko předčasného úmrtí než lidem obézním. Výsledky se potvrdily i poté, co bylo přihlédnuto ke konzumaci alkoholu, kouření, fyzické aktivitě či chorobám jako je vysoký krevní tlak.

Podle autorů studie nejsou tyto výsledky spojeny jen s nízkým přísunem sacharidů. Souvisejí zřejmě i se zvýšenou konzumací proteinů a tuků. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nadměrná konzumace červeného masa a uzenin bohatých na cholesterol a nasycené tuky přispívá ke vzniku některých druhů rakoviny, zejména střev a konečníku. Tyto látky mají rovněž na svědomí kardiovaskulární choroby. Navíc může hrát roli i snížená konzumace minerálních látek a vitamínů.

Link

Francouzská Národní agentura pro bezpečnost potravin (ANSES) varuje před "klinickými, biologickými a psychickými dopady" spojenými s odtučňovacími dietami. Vzhledem k nedostatku některých živin mohou nastat problémy s kostmi či s metabolismem. V dlouhodobé perspektivě tyto diety vedou k bludnému kruhu, kdy člověk znovu nabere shozené kilogramy.

Jestliže jsou diety chudé na sacharidy v krátkodobé perspektivě účinné, jsou dlouhodobě riskantní a neměly by být doporučovány, varuje profesor Banach. Je totiž důležité nevynechávat jeden druh potravy. Sacharidy, proteiny a tuky jsou pro stravování nezbytné. Podle nutričních poradců je výživová potřeba člověka pokryta, jestliže se strava skládá z asi 50 procent sacharidů, 20 procent proteinů a 30 procent tuků.

-1