Články odjinud

Klaus slaví 77. narozeniny, popřát mu přišel i Zeman. Do gratulace vetkl EU a červené trenýrky

Klaus slaví 77. narozeniny, popřát mu přišel i Zeman. Do gratulace vetkl EU a červené trenýrky

Bývalý prezident Václav Klaus slaví ve svém Institutu v Praze 6 své 77. narozeniny. Poblahopřát mu k životnímu jubileu dorazila řada hostů, včetně prezidenta Miloše Zemana, který se ve svém proslovu pohovořil také o Evropské unii či pálení červených trenýrek. 

„Pana prezidenta tady vítáme a já doufám, že ocenil, že přišel na jedno místo, kde není kontrolován žádnými rámy. Ten náš Institut je tady pořád ještě docela svobodné místo,“ usmíval se Klaus, když Zemana vítal.

„Václave, svoboda se měří něčím úplně jiným, než rámy,“ oponoval Zeman a pokračoval: „Ale v každém případě jsem rád, že jsem tady, to za prvé a za druhé jsem ti přišel blahopřát k 77. narozeninám a vzpomněl jsem si na jednoho dobrého přítele, který říká, že lidský život se dělí do tří částí - část mládí, část dospělosti a část vypadáte dobře.“ Následně Zeman na Hanspaulce hlasitě zvolal: „Václave, vypadáš dobře!“

Ke své gratulaci však přidal i vážnější téma. To když se Zeman rozpovídal o Evropské unii a společných oponentech, kterým Zeman a Klaus musí společně čelit.

„Víte, vždy jsem byl, a jsem i nadále, zastáncem Evropské unie jako jednoty v různosti, jako principu subsidiarity, jako de Gaullovy Evropy vlastí. Ale bohužel v posledních několika letech stále více a více vnímám, že ona jednota hypertrofuje a ona různost je potlačována,“ zmínil Zeman ve svém proslovu. Tamtéž zdůraznil, že by si přál Evropu suverénních států, které „budou v dialogu hledat rozumné řešení pro všechny z nich, aniž by byly vystaveny tlaku bruselské byrokracie.“

Zeman se vrátil i k pálení červených trenýrek. Uvedl, že tak učinil na protest proti tomu, že „jakási pornoherečka vytáhla ze své vaginy českou národní vlajku“. „Tak jsem si říkal, na to se musí reagovat, tak já spálím jejich vlajku, a také jsem spálil,“ řekl prezident.

Více si o oslavě přečtěte na webu Blesk.cz.  

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud