Články odjinud

„Klíma na mě udělal podraz," rozčiluje se Kajínek. S novinářem si to po letech vyříkal před kamerami

„Klíma na mě udělal podraz," rozčiluje se Kajínek. S novinářem si to po letech vyříkal před kamerami

V neděli večer došlo k živé konfrontaci rivalů Jiřího Kajínka a novináře Josefa Klímy. Kajínek má Klímovi za zlé, že podle něj chtěl ovlivnit prezidenta, aby nepodepisoval milost, Klíma se brání s tím, že jen dělal svou novinářskou povinnost. Během hádky došlo i na drsná slova a obvinění ze lži!

Mělo se jednat o první setkání Jiřího Kajínka a Josefa Klímy. Novinář sedmnáct let pochyboval o vině odsouzeného Kajínka a ve svých pořadech poukazoval na nesrovnalosti v případu. Kajínek ho ale obviňuje z toho, že uveřejnil reportáž s Vojtěchem Pokošem, úhlavním nepřítelem Kajínka a korunním svědkem v jeho procesu, ve které Pokoš vypovídal v odsouzencův neprospěch. A navíc ji Klíma odvysílal poté, co prezident přiznal, že se mu chystá dát milost. Kajínek to vnímá tak, že se Klíma pokoušel prezidenta ovlivnit, aby změnil svůj názor, a to je podle něho podraz. Na TV Prima si to v neděli večer vyříkali naživo.

„Klíma na mě udělal podraz, který je naprosto zásadní. Smutné na tom je, že to není poprvé. Já jsem se těšil, že přijdu jednou z vězení a budu ho moct obejmout a říct mu, že jsem mu vděčný za tu pravdu, kterou s Kroupou odhalili. Za těch sedmnáct let jsem se ale dočkal několika podrazů," začal Kajínek. Za ten zásadní považuje právě reportáž s Pokošem, kterou Klíma ve svém pořadu odvysílal.

720p 480p 360p 240p
Kajínkova cesta na svobodu

„Pokoš se ozval a chtěl promluvit," popisoval Klíma důvody, proč natočil onu reportáž. „Já mám důkaz, že Klíma oslovil Pokoše, ne naopak. Vojtěch Pokoš nechtěl rozhovor udělat, on ho přesvědčil, aby ho udělal," trvá na svém Kajínek. Podle něj se Klíma domluvil s Janýrem, mužem, který Kajínkovi psal už do věznice, že věří v jeho nevinu, má o ní důkazy, a žádal o to, aby ho nechali nahlédnout do spisu. V Čechách je tento muž odsouzený k pěti letům vězení, a tak žije mimo republiku. Podle Kajínka byl nedobrovolný rozhovor s Pokošem domluvený právě přes Janýra, se kterým se údajně domluvil Klíma a setkali se těsně za hranicemi. „Když Klíma říká ´já jsem musel´, tak nemusel, on chtěl, v tom je ten zásadní moment," durdí se Kajínek.

Pokračování na Blesk.cz

 

Články odjinud