„Klíma na mě udělal podraz," rozčiluje se Kajínek. S novinářem si to po letech vyříkal před kamerami | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Klíma na mě udělal podraz," rozčiluje se Kajínek. S novinářem si to po letech vyříkal před kamerami

„Klíma na mě udělal podraz," rozčiluje se Kajínek. S novinářem si to po letech vyříkal před kamerami

V neděli večer došlo k živé konfrontaci rivalů Jiřího Kajínka a novináře Josefa Klímy. Kajínek má Klímovi za zlé, že podle něj chtěl ovlivnit prezidenta, aby nepodepisoval milost, Klíma se brání s tím, že jen dělal svou novinářskou povinnost. Během hádky došlo i na drsná slova a obvinění ze lži!

Mělo se jednat o první setkání Jiřího Kajínka a Josefa Klímy. Novinář sedmnáct let pochyboval o vině odsouzeného Kajínka a ve svých pořadech poukazoval na nesrovnalosti v případu. Kajínek ho ale obviňuje z toho, že uveřejnil reportáž s Vojtěchem Pokošem, úhlavním nepřítelem Kajínka a korunním svědkem v jeho procesu, ve které Pokoš vypovídal v odsouzencův neprospěch. A navíc ji Klíma odvysílal poté, co prezident přiznal, že se mu chystá dát milost. Kajínek to vnímá tak, že se Klíma pokoušel prezidenta ovlivnit, aby změnil svůj názor, a to je podle něho podraz. Na TV Prima si to v neděli večer vyříkali naživo.

„Klíma na mě udělal podraz, který je naprosto zásadní. Smutné na tom je, že to není poprvé. Já jsem se těšil, že přijdu jednou z vězení a budu ho moct obejmout a říct mu, že jsem mu vděčný za tu pravdu, kterou s Kroupou odhalili. Za těch sedmnáct let jsem se ale dočkal několika podrazů," začal Kajínek. Za ten zásadní považuje právě reportáž s Pokošem, kterou Klíma ve svém pořadu odvysílal.

720p 480p 360p 240p
Kajínkova cesta na svobodu

„Pokoš se ozval a chtěl promluvit," popisoval Klíma důvody, proč natočil onu reportáž. „Já mám důkaz, že Klíma oslovil Pokoše, ne naopak. Vojtěch Pokoš nechtěl rozhovor udělat, on ho přesvědčil, aby ho udělal," trvá na svém Kajínek. Podle něj se Klíma domluvil s Janýrem, mužem, který Kajínkovi psal už do věznice, že věří v jeho nevinu, má o ní důkazy, a žádal o to, aby ho nechali nahlédnout do spisu. V Čechách je tento muž odsouzený k pěti letům vězení, a tak žije mimo republiku. Podle Kajínka byl nedobrovolný rozhovor s Pokošem domluvený právě přes Janýra, se kterým se údajně domluvil Klíma a setkali se těsně za hranicemi. „Když Klíma říká ´já jsem musel´, tak nemusel, on chtěl, v tom je ten zásadní moment," durdí se Kajínek.

Pokračování na Blesk.cz

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.