Komunista Grospič promluvil o fašismu na Ukrajině. Pobouřený Kyjev už volá po odsouzení | info.cz

Články odjinud

Komunista Grospič promluvil o fašismu na Ukrajině. Pobouřený Kyjev už volá po odsouzení

Ukrajinské velvyslanectví v Praze označilo za nepřijatelné vyjádření místopředsedy KSČM a poslance Stanislava Grospiče o "fašistickém režimu" na Ukrajině. Očekávalo by podle komentáře na svém webu, že vedení Sněmovny Grospičův výrok odsoudí. Předseda Sněmovny Radek Vondráček ČTK řekl, že oficiálně žádný podnět z ukrajinského velvyslanectví nemá, a nebude tedy věc komentovat.

Grospič, který vede sněmovní mandátový a imunitní výbor, ve čtvrtek v České televizi kritizoval v souvislosti s případným ukončením tolerance menšinové vlády ANO a ČSSD ze strany KSČM politiku českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Ten Ukrajinu nedávno navštívil a podpořil tamní vládu.

"Nám primárně nejde o žádné osoby ve vládě. Nám jde o směřování zahraniční politiky, která se přiklonila k tomu, že bere na vědomí fašistický režim na Ukrajině. To nám zásadně vadí," řekl televizi.

Ukrajinské velvyslanectví pokládá jeho slova za "nepřijatelnou urážku a otevřenou pomluvu celého státu", stojí ve vyjádření. "Obvykle nereagujeme na vyjádření komunistů, jejichž ideologie, stejně jako ideologie nacistická, jsou v naší zemi zakázány. Avšak s ohledem na to, že zmíněná osoba zastává funkci předsedy parlamentního výboru, očekávali bychom, že výrok poslance Grospiče odsoudí vedení Poslanecké sněmovny," píše se v něm.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud