Články odjinud

„Komunistický esenbák vede silovou komisi. Díky ANO.“ Zvolení Ondráčka je podle opozice skandál

„Komunistický esenbák vede silovou komisi. Díky ANO.“ Zvolení Ondráčka je podle opozice skandál

Zvolení komunistického poslance Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) hodnotí opoziční poslanci jako skandální a smutné. Místopředsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová uvedla, že zvolení Ondráčka je dalším důkazem spolupráce hnutí ANO a KSČM. Podle předsedy Starostů Petra Gazdíka je Odráčkovo zvolení fackou české demokracii.

"Je to velmi smutná věc, když tu máme komunistu, který zasahoval proti demonstrantům, vůbec nijak tuto věc nereflektuje a máme ho v čele bezpečnostního orgánu Poslanecké sněmovny," komentoval před novináři Odráčkovo zvolení lidovec Marek Výborný. Fakt, že Ondráček bude předsedou komise, která dohlíží na činnost policie, je podle něj skandální.

S místopředsedkyní TOP 09 Pekarovou Adamovou shodně prohlásili, že zvolení Ondráčka je zvlášť smutné vzhledem k tomu, že letos uběhlo 70 let od komunistického puče.

Ondráčkovo zvolení prošlo o jeden hlas. Odpůrci upozorňovali zejména na to, že Ondráček v roce 1989 zasahoval při protirežimních demonstracích. Výsledek volby podle předsedy poslanců ODS Zbyňka Stanjury dokládá spojenectví komunistů a hnutí ANO. "Odborník mlátička má funkci a Andrej Babiš a jeho vláda může v klidu makat," uvedl Stanjura. Pokládá za neuvěřitelné, že 64 poslanců z jiných klubů než KSČM "hlasovalo pro člověka, který s obuškem v ruce v roce 1989 bránil socialismus a komunistický režim".

Pro Ondráčka podle součtu hlasů zřejmě hlasovali také někteří poslanci hnutí ANO. "Je to další v řadě důkazů, že funguje koalice komunistů a hnutí ANO," řekla Pekarová Adamová novinářům. Na společné hlasování ANO a KSČM poukázali také přestavitelé STAN. "Komunistický esenbák vede silovou komisi. A to vše "díky" hlasům ANO," uvedl na twitteru místopředseda Starostů Vít Rakušan.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud