Konec kancléře Ukleina: Dehonestuje Senát a chová se špatně ke svým podřízeným, říká jeho kritik | info.cz

Články odjinud

Konec kancléře Ukleina: Dehonestuje Senát a chová se špatně ke svým podřízeným, říká jeho kritik

Končí na vlastní žádost a nikdo zatím neví, proč přesně. Nejmocnější úředník v Senátu, kancléř Jiří Uklein (52), rezignoval a odejde na konci července. Jeho éru v čele této instituce, která začala již v roce 2012, provázely i spory. Senátor Jan Horník o Ukleinovi loni prohlásil, že dehonestuje Senát a špatně se chová ke svým podřízeným. Nyní čelí Horník dvěma Ukleinovým žalobám a soudní pře bude pokračovat v srpnu a září. Blesk Zprávám řekl, že se podle něj Uklein nechoval dobře k ženám.

O chystaném konci kancléře Jiřího Ukleina se Blesk Zprávy dozvěděly v úterý 17. července. Souhlasil s ním v úterý odpoledne i organizační výbor Senátu. A také předseda Senátu.

Uklein: Mám pozitivní představy

„Poděkoval jsem mu za to, že po celou dobu pevně držel v rukou hospodaření Kanceláře Senátu a díky tomu nedošlo za mého působení v čele Senátu k žádným kauzám, které by poškozovaly pozici či reputaci Senátu,“ uvedl k Ukleinovu konci šéf Senátu Milan Štěch (ČSSD).

Senátní kancléř vzešel z výběrového řízení, kterého se v roce 2011 účastnilo ve finále pět uchazečů. Štěch si vybral právě jej, což vysvětloval Ukleinovou delší praxí a jeho zkušenostmi ze státní, ale i soukromé sféry. Kam má nyní kancléř namířeno, není jasné. Na dotaz Blesk Zpráv odpověděl Uklein neurčitě, důvod odchodu nesdělil: „O své budoucnosti mám jisté konkrétní pozitivní představy, které hodlám naplnit“.

Ostrý spor kancléře a senátora

Jeho vládu nad Senátem provázely přitom i jisté spory. A to především se senátorem Janem Horníkem (STAN), který loni na jaře o Ukleinovi promluvil ne zrovna lichotivě. „Ten člověk není hoden toho, aby mohl zastávat takový post. Musíme se dívat na to, jak kancléř dehonestuje Senát, jak ho rozkládá zevnitř, jak se chová ke svým podřízeným,“ uvedl tehdy Horník v MF Dnes.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud