Konec manželství Paroubkových i kvůli politice. Co všechno před sebou tají? | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Konec manželství Paroubkových i kvůli politice. Co všechno před sebou tají?

Konec manželství Paroubkových i kvůli politice. Co všechno před sebou tají?

Skoro deset let trvalo manželství expremiéra a bývalého šéfa ČSSD Jiřího Paroubka s jeho někdejší tlumočnicí Petrou. Mezi důvody, proč od politického veterána odešla o 21 let mladší žena i s jejich sedmiletou dcerou, jsou nejspíš i jeho snahy vrátit se do politiky, píše Blesk.cz.

Manželské duo Jiřího a Petry Paroubkových vždy mediálně vystupovalo harmonicky, a to i přes jednadvacetiletý věkový rozdíl. Otevřenou podporu manželky měl Paroubek i v kampani, ať už v čele sociální demokracie nebo po jeho odchodu do vlastní strany LEV 21-NS. Letos měli oslavit dokonce deset let od svatby. Petra tehdy vystřídala po boku vlivného politika jeho první ženu Zuzanu, středoškolskou kantorku. I kvůli ní prý možná ke krachu manželství došlo, spekuluje Blesk.

Paroubek se po volebním debaklu a rozpadu své strany LEV 21 věnuje naplno podnikání. Údajně obchoduje s komoditami a akciemi a věnuje se poradenství především středních a velkých podniků, radí také čínským investorům. Nyní nevylučuje svůj návrat do politiky. Koketoval i s návratem do sociální demokracie, které chtěl podle svých dřívějších slov pomoci zvednout klesající preference. Vedení ČSSD v čele s Bohuslavem Sobotkou se prý ale jeho návratu snaží zabránit.

Tajemství před manželkou?

Manželka Petra mu jeho aktivity evidentně vyčítá, je to zjevné z dopisu, který Paroubek zveřejnil. „Jirko, nemohla jsem jinak. Taky jsem už nemohla dál. Poslední týdny jsem měla strach z tvých reakcí. Tlačil jsi na mě a psychicky mě vydíral. Nejspíš ti to nedocházelo. Žila jsem v neustálém strachu, s čím přijdeš. Kromě toho jsou tady tvoje tajemství. To už taky nezvládám. Stresy kolem tvé práce mě před 2 roky málem zabily,“ napsala Petra Paroubková svému muži v polovině února.

Paroubek vysvětluje odchod ženy jejími přetrvávajícími těžkými depresemi, uvedl Blesk. Expremiérova manželka prodělala před dvěma lety navíc mozkovou mrtvici a musela podstoupit rizikovou operaci kvůli krvácení do mozku. „Chci Ti jen připomenout, a to na věčnou paměť, že jsem Tě tehdy při tom masivním krvácení do mozku zachránil primárně já. Bylo to mé správné rozhodnutí, když jsem si vynutil Tvůj převoz z Motola, kde bys z večera do rána zcela nepochybně zemřela, do jiné nemocnice, tedy na Homolku, kde se Tě ujal zkušený tým lidí, kteří Tě zachránili. Připomínám Ti to, abys nežila v bludu. Zkrátka, kdyby nebylo mého rychlého rozhodnutí, zájmu, ale také mých kontaktů, už bys dnes nežila,“ odpovídá Petře Paroubkové manžel v otevřeném dopise.

Více o rozchodu manželů Paroubkových se dočtete na webu Blesk.cz.

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.