Krajská zdravotní se dušuje, že s Horáčkem spolupracovala minimálně. Veškerou spolupráci s ním už prý ukončila | info.cz

Články odjinud

Krajská zdravotní se dušuje, že s Horáčkem spolupracovala minimálně. Veškerou spolupráci s ním už prý ukončila

Krajská zdravotní, sdružující pět nemocnic v Ústeckém kraji, tvrdí, že spolupracovala s firmou obviněného podnikatele Tomáše Horáčka minimálně. V tiskové zprávě zaslané dnes ČTK Krajská zdravotní (KZ) uvedla, že s Horáčkovou První chráněnou dílnou už spolupráci ukončila. Horáček je obviněn kvůli podezření na manipulace se zakázkami v některých pražských nemocnicích.

První chráněná dílna se podle KZ snažila prosadit ve veřejných zakázkách. Uspěla pouze v jedné z roku 2014 z celkových jedenácti veřejných zakázek vyhlašovaných ještě podle starého zákona o veřejných zakázkách, napsala KZ. „Jednalo se o dodávku 85 kusů pacientských lůžek včetně příslušenství za cenu 2,5 milionu korun bez DPH,“ uvedla společnost, kterou plně vlastní Ústecký kraj.

Za platnosti nového zákona o zadávání veřejných zakázek První chráněná dílna uspěla v KZ podle informací uvedených v tiskové zprávě pouze v jedné z jejích šesti účastí. Sedmou účastí byla veřejná zakázka na odvoz a likvidaci odpadu. Do této zakázky se přihlásila ve sdružení se společností PURUM. Protože nabídla nejnižší cenu, zakázku získala a zajišťovala odvoz a likvidaci odpadů do konce letošního května, kdy KZ spolupráci ukončila. „K okamžitému ukončení závazkových vztahů došlo po alarmujícím zjištění, o kterých byla Krajská zdravotní informována Českou inspekcí životního prostředí (ČIŽP),“ napsala KZ ve zprávě. Vyjádření inspekce ČTK zjišťuje.

Krajská zdravotní uvedla, že chce odvoz a likvidaci nebezpečného odpadu zajistit vlastními silami. „Tomuto rozhodnutí však brání napadání veřejné zakázky, předmětem které je výběr spalovny, právě společností PURUM,“ napsala KZ v tiskové zprávě.

Firma První chráněná dílna získala za poslední dva roky na státních zakázkách 650 milionů korun. Uvedl to dnes server iROZHLAS.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud