Krčál svou rezignací zvolil jediné možné řešení, říká Babiš. Výběr nástupce nechává na ČSSD | info.cz

Články odjinud

Krčál svou rezignací zvolil jediné možné řešení, říká Babiš. Výběr nástupce nechává na ČSSD

Rezignace ministra práce a sociálních věcí Petra Krčála (ČSSD) byla jediným možným řešením situace kolem podezření z plagiátorství v Krčálově bakalářské práci. Novinářům to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Výběr nástupce nechává Babiš na sociální demokracii. V případě Jany Maláčové (ČSSD), kterou mu navrhuje šéf ČSSD Jan Hamáček, označil za pozitivní její studium v zahraničí. Její nominaci hodnotí jako dobrou a bude se snažit co nejdříve dosáhnout jmenování.

"Výběr nástupce nechám na ČSSD. Pokud na MPSV přijde paní Maláčová, její studium v zahraničí bude určitě ve vládě plus," řekl České televizi Babiš. Dosavadní šéfka odboru rodinné politiky ministerstva Maláčová získala magisterské tituly v oboru politologie na Univerzitě Johanna Wolfganga Goetha ve Frankfurtu nad Mohanem a oboru politická ekonomie Evropy na Londýnské ekonomické škole.

Babiš před novináři ocenil, že Hamáček situaci kolem Krčála vyřešil rychle. Doufá, že podobné problémy nebude muset vláda v dohledné době znovu řešit. Odmítl prohlášení opozičních politiků, že je za personální výměnu osobně odpovědný. "Já jsem univerzální pachatel, takový hloupý komentář, jak to mám komentovat. Všichni vědí, že to byla nominace ČSSD a že si do nominací nemluvíme," uvedl.

S Maláčovou se Babiš v minulosti setkal, když s ní chtěl probrat koncepci rodinné politiky. "Strávil jsem s ní asi hodinu a měl jsem z ní dobrý pocit," konstatoval. Situaci v čele ministerstva práce probere o víkendu s prezidentem Milošem Zemanem, kterému zatím návrh na odvolání Krčála či na jmenování Maláčové neposílali. "Z mého pohledu je to dobrá nominace, budu se snažit to zprocesovat co nejdřív, aby byla vláda v plném počtu," řekl.

Před týdnem skončila kvůli obvinění z plagiátorství ministryně spravedlnosti Taťána Malá (ANO). Babiš proto žertoval, že by se zřejmě měly prověřit všechny diplomové práce poslanců. "Doufejme, že bychom potom byli usnášeníschopní. Určitě je potřeba prověřit všechny politiky," uvedl Babiš.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud