KSČM zažívá rozklad. Předseda Filip končí, strana po volebním debaklu svolá mimořádný sjezd | info.cz

Články odjinud

KSČM zažívá rozklad. Předseda Filip končí, strana po volebním debaklu svolá mimořádný sjezd

Dlouholetý předseda KSČM Vojtěch Filip na mimořádném dubnovém sjezdu strany nebude obhajovat funkci. Novinářům po dnešním zasedání ústředního výboru strany řekl, že případnou podporu bude směřovat k jiným kandidátům. Filip stojí v čele komunistů 12 let. Strana ale ve sněmovních volbách dosáhla svého nejhoršího výsledku, získala jen 7,76 procenta hlasů.

KSČM zároveň svolá na duben příštího roku mimořádný sjezd. Na dnešním zasedání ústředního výboru KSČM nikdo z vedení strany odvolán nebyl. Širší vedení strany se také rozhodlo, že do lednové prezidentské volby vlastního kandidáta nepostaví. Strana ve volbách do sněmovny utrpěla nejhorší výsledek za dobu svého fungování.

Většina se přikláněla k tomu, že k případnému vyvození personální odpovědnosti je třeba hlubší analýza. Členové širšího vedení také chtěli, aby měly možnost se k neúspěchu vyjádřit základní a poté krajské organizace.

Komunisté se dnes bavili i o prezidentské volbě. Podle informací ČTK se rozhodli svého kandidáta do voleb nevyslat.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud