Lékárníci se hádají kvůli dotaci pro spolek Vaši Lékárnici CZ, nikdo neví za co | info.cz

Články odjinud

Lékárníci se hádají kvůli dotaci pro spolek Vaši Lékárnici CZ, nikdo neví za co

Lékárníci se hádají kvůli dotaci pro spolek Vaši Lékárnici CZ, nikdo neví za co
 

Českou lékárnickou komorou cloumají spory kvůli dotaci pro spolek Vaši Lékárníci CZ. Podle Zdravotnického deníku jde celkem o 2,5 milionu korun, u nichž není jasné, za co byly utraceny. Lékárnická komora už sdružení, které vede lékárník Aleš Nedopil, vyzvala, aby spolek doplnil další dokumenty, jež poslouží k vypracování závěrečného posudku.

Peníze loňský sjezd lékárníků uvolnil z nerozděleného zisku komory na projekt PR kampaně právě pro spolek Vaši lékárníci CZ. Revizní komise komory chtěla vědět, kolik peněz a na co konkrétně bylo už spotřebováno. Namísto odpovědi, jí byly zaslány až po více než měsíci neaktuální dokumenty s neurčitými informacemi bez uvedení, co bylo předmětem plnění a kdo byl příjemcem plateb. Do jednání sjezdu byla komisi sdělena pouze totožnost příjemce 400 tisíc korun v položce „mediální“ služby, ale už ne požadovaná smlouva, podobné to bylo u víceprací u stejné firmy za 40 tisíc a s inzercí v MF Dnes a Lidových novinách za cca 150 tisíc.

Revizní komise byla nucena konstatovat, že kvůli nedostatečné součinnosti spolku nemůže posoudit, zda byly peníze na PR projekt vynaložené v souladu s účelem stanoveným minulým sjezdem. Komise si ale všimla, že kampaň byla orientována zejména na členy komory a nikoliv na širokou laickou veřejnost a tedy v rozporu s předloženým záměrem.

Dnes nadále trvá stav, kdy spolek nepředložil kompletní a aktuální informace. Zatím komise ani neví, jak bylo čerpáno 300 tisíc korun, určených na „webovou reklamu“. Nejvážnější je však upozornění Revizní komise na možný střet zájmů předsedy výboru spolku Aleše Nedopila, který 7 let působil jako člen Dozorčí rady společnosti AGE COM, a.s., která je oním hlavním příjemcem peněz v rámci mediálního projektu na základě smlouvy, kterou ale spolek nepředložil. Nejnovější údaje o firmě jsou ve Sbírce listin z roku 2016, kde stále Aleš Nedopil figuruje.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud