Lidé, kteří odmítnou vyklidit byty, okamžitě vystěhování nebudou, tvrdí konkursní správce | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Lidé, kteří odmítnou vyklidit byty, okamžitě vystěhování nebudou, tvrdí konkursní správce

Lidé, kteří odmítnou vyklidit byty, okamžitě vystěhování nebudou, tvrdí konkursní správce

Nikdo z lidí, kterým Nejvyšší soud nařídil do měsíce vyklidit byty v Horoměřicích, nebude bezprostředně po této lhůtě vystěhován. Uvádí to v prohlášení správce konkursní podstaty Josef Monsport s tím, že je o dalším postupu připraven s obyvateli jednotlivých domů jednat, při zachování pravidel konkursního řízení.

„Nebudeme činit žádné překotné ani unáhlené kroky po dni 23. 8. 2018, tedy po uplynutí 1měsíční lhůty stanovené v rozsudku Nejvyššího soudu,“ uvádí se v prohlášení, které má HlídacíPes.org k dispozici.

Podpsán je společně Monsportem, jeho advokátní partnerkou, konkursní správkyní Ivou Fialovou Ištvánkovou a předsedou věřitelského výboru Petrem Pavlem.

Správci upozorňují, že tento jejich postoj nevznikl jako reakce na mediální dění kolem celé kauzy, ale zastávají ho po celou dobu od zveřejnění rozsudku Nejvyššího soudu. „Domníváme se, že tento náš postoj zanikl,“ uvádějí advokáti.

V dané situaci hodlá prý správce konkursní podstaty za H-Systemem postupovat uvážlivě a je připraven k jednání. Monsport ovšem upozornil, že musejí být zachována pravidla konkursního řízení.

„Rozsudek Nejvyššího soudu je závazný, a tak opakovaně vyzýváme ty občany, kteří užívají bytové domy, aby se spojili s kanceláří správce konkursní podstaty,“ píše se v prohlášení. Monsport a jeho kolegové upozorňují, že situaci nepomohou silná mediální vyjádření. „Situaci nevyřeší komunikace přes média a ani neochota komunikovat či mlčení,“ uvedl Monsport.

Už v minulých dnech se jako prostředník pro jednání mezi obyvateli a konkursním správcem nabídl premiér Andrej Babiš.

Text publikujeme v plném rozsahu se souhlasem redakce HlidaciPes.org

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.