Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Lidovec Čunek si z politiků vydělá nejvíc. Kumulací funkcí si dopřává 290 tisíc

Lidovec Čunek si z politiků vydělá nejvíc. Kumulací funkcí si dopřává 290 tisíc

Má tři politické funkce a k tomu také tři platy. Lidovec Jiří Čunek zvládá šéfovat Zlínskému kraji, řídit město Vsetín a ještě k tomu jezdit hlasovat do Senátu. Sečteno podtrženo – do rodinné kasy přinese měsíčně podle MF Dnes zhruba 290 tisíc korun. Tedy víc než prezident. 


Jeho předvolební slib před krajskými volbami v roce 2016 zněl, že když se stane hejtmanem, ponechá si i křeslo senátora, ale vyklidí kancelář starosty Vsetína. Jenže hejtmanem už je skoro čtvrt roku a kanceláře má stále tři. Jak upozornila MF Dnes, nejdříve Jiří Čunek sliboval, že mandát starosty šestadvacetitisícového Vsetína složí a předá někomu jinému do konce prosince loňského roku. Pak přišel s termínem do konce ledna. V únoru už ale neví. Jako by snad nikdo jeho radniční kancelář nechtěl.

„Pro výkon fukce starosty je uvolněný, čili funkci vykonává na plný úvazek," řekla redakci Blesk.cz mluvčí Vsetínské radnice Adéla Kousalová. Kolik času ale Čunek na radnici opravdu tráví, nám říct nedokázala. „Ono to není o tom, že na tom místě sedíte, ale že pro tu radnici pracujet, telefonujete, zajišťujete, vyřizujette v Praze atd..." doplnila mluvčí.

Celý článek si můžete přečíst na webu Blesk.cz.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link