Lukrativní adresy v centru Prahy i zemědělská půda. Tuzemské politické strany mají nemovitosti za stamiliony | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Lukrativní adresy v centru Prahy i zemědělská půda. Tuzemské politické strany mají nemovitosti za stamiliony

Lukrativní adresy v centru Prahy i zemědělská půda. Tuzemské politické strany mají nemovitosti za stamiliony

Pro některé jsou vítaným zdrojem příjmů a zázemím, jiné se bez nich obejdou. Politické strany v Česku se k vlastnictví nemovitostí staví různě. Nejlukrativnější adresy má ČSSD. A další pozemky přidávají aktuálně do sbírky komunisté, inforuje deník E15.

Jen čtyři z devíti sněmovních stran vlastní budovy a pozemky. Slouží jim nejen jako hlavní či regionální sídlo, ale část z nich i pronajímají, což jim přináší miliony ročně.

Své portfolio v současnosti rozšiřuje KSČM. „Plánujeme koupit pozemek, který jsme využívali. Po digitálním zaměření se totiž zjistilo, že není v našem vlastnictví,“ uvedla mluvčí komunistů Helena Grofová s tím, že se jedná o menší pozemek mimo Prahu.

Komunisté mají zdaleka nejvíce nemovitostí ze všech sněmovních stran. Kromě budov a k nim přilehlých pozemků jim patří i zemědělská půda či krajinné oblasti. Většinu ze 71 realit získala KSČM jako nástupkyně bývalé předlistopadové KSČ, část koupila z vlastních zdrojů. „Je to do jisté míry jistota, že jste ve svém. Když máte nájemní smlouvu, nikdy nevíte, co se může stát,“ říká komunistický poslanec Jiří Dolejš.

Nejhodnotnější komunistickou nemovitostí je hlavní sídlo strany v pražské ulici Politických vězňů, které KSČM koupila po roce 1989 od Českých drah za 52 milionů. Za tržní cenu půl miliardy korun se komunisté pokusili budovu prodat v roce 2005, ale na poslední chvíli ucouvli.

Jak si vedou ostatní?

Čtěte pokračování článku na webu E15.cz >>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.