Luxusní auta, domy, ale i dluhy. Nahlédněte, co politici napsali do majetkových přiznání | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Luxusní auta, domy, ale i dluhy. Nahlédněte, co politici napsali do majetkových přiznání

Luxusní auta, domy, ale i dluhy. Nahlédněte, co politici napsali do majetkových přiznání

Luxusní auta, domy či hodinky, ale také dluhy a hypotéky. Deník Blesk nahlédl do majetkových přiznání, které museli zákonodárci odevzdat do tohoto měsíce. Podívejte se, co všechno vybraní politici přiznali. 

 

Andrej Babiš (ANO)

Předseda vlády je druhým nejbohatším Čechem. A podle toho také vypadá jeho majetkové přiznání, kde například uvádí nemovitost – nejspíš jeho průhonickou vilu – za 62 milionů korun a jiné nemovitosti za téměř 10 milionů. Další peníze má Babiš v pohledávkách, kde suma činí zhruba 149 milionů a na účtu a pojištění má dalších 145 milionů korun. Aby dobře reprezentoval, má k tomu auto Audi A8 v hodnotě 3,5 milionu nebo luxusní hodinky Vacheron Constantin za bezmála milion.

Tomio Okamura (SPD)

Ani místopředseda Sněmovny a šéf SPD si nežije špatně. Podle uváděných majetků má Okamura na účtu přes 23 milionů korun a dalšího 1,5 milionu na penzijním připojištění. K tomu si za zhruba dva měsíce přišel na cca 3,5 milionu korun. Na dotaz Blesku, kde horentní sumu vzal, nereagoval, nedávno však prodal své dva byty. Ale ani politikovi se nevyhnuly dluhy.

Splácí totiž hypotéku ve výši 4,1 milionu korun. Tu ale nejspíš použil na stavbu svého netradičního tubusového domu, který roste na pražském Břevnově a který by se měl zařadit mezi architektonické unikáty.

Karel Schwarzenberg (TOP 09)

Hlava kdysi mocného knížecího rodu také nemá o majetky a finance nouze. Exministr zahraničí uvádí, že na účtech má 44 milionů korun a k tomu automobil za 700 tisíc. Schwarzenbergům také patří panství se zámkem Orlík nebo zámek v rakouském městečku Murau a pozemky v Česku i zahraničí.

A do toho Karel staví bytový dům v centru Prahy za 100 milionů korun. Odhaduje se, že celkový majetek rodiny je 4,5 miliardy. Ale kníže má také dluh, kdy uvádí úvěr ve výši 8,7 milionu. Jde o hypotéku na nákup pozemků a nemovitostí.

Více si přečtete na webu Blesk.cz.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.