Luxusní auta, domy, ale i dluhy. Nahlédněte, co politici napsali do majetkových přiznání | info.cz

Články odjinud

Luxusní auta, domy, ale i dluhy. Nahlédněte, co politici napsali do majetkových přiznání

Luxusní auta, domy či hodinky, ale také dluhy a hypotéky. Deník Blesk nahlédl do majetkových přiznání, které museli zákonodárci odevzdat do tohoto měsíce. Podívejte se, co všechno vybraní politici přiznali. 

 

Andrej Babiš (ANO)

Předseda vlády je druhým nejbohatším Čechem. A podle toho také vypadá jeho majetkové přiznání, kde například uvádí nemovitost – nejspíš jeho průhonickou vilu – za 62 milionů korun a jiné nemovitosti za téměř 10 milionů. Další peníze má Babiš v pohledávkách, kde suma činí zhruba 149 milionů a na účtu a pojištění má dalších 145 milionů korun. Aby dobře reprezentoval, má k tomu auto Audi A8 v hodnotě 3,5 milionu nebo luxusní hodinky Vacheron Constantin za bezmála milion.

Tomio Okamura (SPD)

Ani místopředseda Sněmovny a šéf SPD si nežije špatně. Podle uváděných majetků má Okamura na účtu přes 23 milionů korun a dalšího 1,5 milionu na penzijním připojištění. K tomu si za zhruba dva měsíce přišel na cca 3,5 milionu korun. Na dotaz Blesku, kde horentní sumu vzal, nereagoval, nedávno však prodal své dva byty. Ale ani politikovi se nevyhnuly dluhy.

Splácí totiž hypotéku ve výši 4,1 milionu korun. Tu ale nejspíš použil na stavbu svého netradičního tubusového domu, který roste na pražském Břevnově a který by se měl zařadit mezi architektonické unikáty.

Karel Schwarzenberg (TOP 09)

Hlava kdysi mocného knížecího rodu také nemá o majetky a finance nouze. Exministr zahraničí uvádí, že na účtech má 44 milionů korun a k tomu automobil za 700 tisíc. Schwarzenbergům také patří panství se zámkem Orlík nebo zámek v rakouském městečku Murau a pozemky v Česku i zahraničí.

A do toho Karel staví bytový dům v centru Prahy za 100 milionů korun. Odhaduje se, že celkový majetek rodiny je 4,5 miliardy. Ale kníže má také dluh, kdy uvádí úvěr ve výši 8,7 milionu. Jde o hypotéku na nákup pozemků a nemovitostí.

Více si přečtete na webu Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud