Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Luxusní kliniky mají plno. V Praze chce bohatou klientelu lákat další

Luxusní kliniky mají plno. V Praze chce bohatou klientelu lákat další

Poptávka po zdravotnictví za příplatek roste a kliniky pro bohaté jsou plné. Prémiová klinika, kterou skupina EUC buduje v pražské budově Waltrovka, nebude poslední investicí tohoto typu. „Máme plné kliniky a potřebujeme budovat nové,“ potvrdil v rozhovoru pro deník E15 šéf EUC Jan Blaško sílící poptávku po nadstandardu v Praze.

Skupina v této oblasti buduje dvě značky, EUC Premium a Canadian Medical Care. Waltrovka bude spadat pod EUC Premium. Brzo se ale má začít v jiné pražské lokalitě budovat další nová klinika, tentokrát pod značkou Canadian Medical Care.

„Loňská mediální vlna o obrovském nedostatku zdravotníků vedla k tomu, že nám rapidně vzrostla poptávka po prémiové péči,“ tvrdí Blaško. Skupině EUC patří dvanáct klinik ambulantní péče, osm klinik prémiové péče a další zařízení. Obrat má 2,2 miliardy korun. Ve Waltrovce bude mít nové prostory i Centrum pohybové medicíny Pavla Koláře. I ten hledal větší prostory kvůli naplněné kapacitě.

Také menší klinika s nadstandardními službami, Program H Plus, loni rozšiřovala prostory. Ambulanci s příplatkem otevřela loni v Praze na Pankráci také síť Moje Ambulance. I největší soukromá síť nemocnic Agel Tomáše Chrenka hodlá investovat. Na pozemku v Malešicích postaví za miliardu korun novou nemocnici.

Vše o penězích v českém zdravotnictví čtěte zde.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link