Mafra znovu prohrála soud s Langerem, ten se ohání morálním vítězstvím | info.cz

Články odjinud

Mafra znovu prohrála soud s Langerem, ten se ohání morálním vítězstvím

Senát brněnského Nejvyššího soudu před koncem loňského roku rozhodl, že souhlasí se závěry městského i vrchního soudu v případu ochrany osobnosti bývalého ministra vnitra Ivana Langera (ODS). 

Dovolání, které podala proti původním rozhodnutím skupina Mafra, soud zamítl. Kromě toho musí mediální dům patřící ministru financí Andreji Babišovi zaplatit náhradu nákladů dovolacího řízení. Proti rozhodnutí již neexistuje opravný prostředek. Deník E15 žádal opakovaně Mafru o vyjádření, ta ale nereagovala.

Původní rozhodnutí nižších soudů ukládalo skupině Mafra omluvu za články v deníku Mladá fronta Dnes a na serveru iDnes.cz, které Langera spojovaly s kontroverzním podnikatelem Františkem Mrázkem. Langer se žalobou na ochranu osobnosti domáhal omluvy několik let, nejdříve ale jeho nárok pražský městský soud v roce 2010 zamítl. Langer se odvolal k vrchnímu soudu, ten nařídil kauzu projednat znovu a městský soud bývalému politikovi částečně vyhověl.

„Rozhodnutí považuji za morální vítězství a potvrzení správnosti bojovat za očištění svého jména. Hodlám v tom vytrvat,“ řekl Langer. Další soud, kde proti sobě bude stát Langer a Mafra, respektive tentokrát Lidové noviny kvůli kauze Vidkun, se bude konat na konci dubna.

Článek vyšel na webu E15. Další texty naleznete zde

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud