Články odjinud

Mamince ležel na JIPce v Ústí měsíc starý syn. Chtěla být s ním, doktor na ni zavolal policii

Mamince ležel na JIPce v Ústí měsíc starý syn. Chtěla být s ním, doktor na ni zavolal policii

Její syn (1 měsíc) ležel se zápalem plic v nemocnici. Ona chtěla být s ním. To se ale lékaři nelíbilo. Zavolal proto na Jaroslavu P. policii. Neuvěřitelný incident se odehrál v nemocnici v Ústí nad Labem v sobotu navečer. Video z něj natočila Petra Langová, která přišla matce na pomoc, aby v krizové situaci nebyla sama. Teď ho sdílejí tisíce lidí na Facebooku. „Já fakt nechci nic dělat. Jen tu chci v klidu být, prostě chci v noci dávat mateřský mlíko,“ říkala zoufalá maminka policistům na videu.

Ze špitálu ji vyhodili už dříve. „Byla jsem tu s Honzíkem od pátku a pan doktor Cipra nechtěl, abych tu byla, že narušuju chod oddělení. Tak jsem musela domů. V sobotu jsem se ale už vyhodit nenechala,“ řekla maminka, která celou noc nespala, spíš proplakala.

Policie nakonec ženu nechala ve špitále. „Přijali jsme oznámení, že matka dětského pacienta nechce odejít z jednotky intenzivní péče. Hlídka na místě zhodnotila situaci, ze strany ženy nedošlo k protiprávnímu jednání ani k porušení interních předpisů nemocnice a matka na JIPu zůstala,“ řekla Blesku ústecká policejní Jana Slámová. „Vybojovaly jsme to! Hergot, proč ale musíme bojovat?“ zlobí se Langová.

Vedení ústecké nemocnice o sobotním incidentu ví, zatím však zřejmě nezná podrobnosti. „Situaci analyzujeme a stanovisko k události poskytneme v pondělí,“ řekl Blesku mluvčí špitálu Ivo Chrástecký.

Podle natočeného videa nebyla matka s péčí o své dítě příliš spokojena. „Nikdy nedostal sunar a tady mu ho dali už třikrát. Jsem přesvědčena, že mu to může uškodit. V mateřském mléce jsou protilátky. Pan doktor nejen že to nechce vědět, ale ještě to shazuje, tak to je pak smutný,“ vysvětlovala na videu matka policistům.

Článek pokrauje na Blesk.cz

 

Články odjinud