Mamince ležel na JIPce v Ústí měsíc starý syn. Chtěla být s ním, doktor na ni zavolal policii | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Mamince ležel na JIPce v Ústí měsíc starý syn. Chtěla být s ním, doktor na ni zavolal policii

Mamince ležel na JIPce v Ústí měsíc starý syn. Chtěla být s ním, doktor na ni zavolal policii

Její syn (1 měsíc) ležel se zápalem plic v nemocnici. Ona chtěla být s ním. To se ale lékaři nelíbilo. Zavolal proto na Jaroslavu P. policii. Neuvěřitelný incident se odehrál v nemocnici v Ústí nad Labem v sobotu navečer. Video z něj natočila Petra Langová, která přišla matce na pomoc, aby v krizové situaci nebyla sama. Teď ho sdílejí tisíce lidí na Facebooku. „Já fakt nechci nic dělat. Jen tu chci v klidu být, prostě chci v noci dávat mateřský mlíko,“ říkala zoufalá maminka policistům na videu.

Ze špitálu ji vyhodili už dříve. „Byla jsem tu s Honzíkem od pátku a pan doktor Cipra nechtěl, abych tu byla, že narušuju chod oddělení. Tak jsem musela domů. V sobotu jsem se ale už vyhodit nenechala,“ řekla maminka, která celou noc nespala, spíš proplakala.

Policie nakonec ženu nechala ve špitále. „Přijali jsme oznámení, že matka dětského pacienta nechce odejít z jednotky intenzivní péče. Hlídka na místě zhodnotila situaci, ze strany ženy nedošlo k protiprávnímu jednání ani k porušení interních předpisů nemocnice a matka na JIPu zůstala,“ řekla Blesku ústecká policejní Jana Slámová. „Vybojovaly jsme to! Hergot, proč ale musíme bojovat?“ zlobí se Langová.

Vedení ústecké nemocnice o sobotním incidentu ví, zatím však zřejmě nezná podrobnosti. „Situaci analyzujeme a stanovisko k události poskytneme v pondělí,“ řekl Blesku mluvčí špitálu Ivo Chrástecký.

Podle natočeného videa nebyla matka s péčí o své dítě příliš spokojena. „Nikdy nedostal sunar a tady mu ho dali už třikrát. Jsem přesvědčena, že mu to může uškodit. V mateřském mléce jsou protilátky. Pan doktor nejen že to nechce vědět, ale ještě to shazuje, tak to je pak smutný,“ vysvětlovala na videu matka policistům.

Článek pokrauje na Blesk.cz

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.