Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Marcel Chládek se vrací. Bývalý ministr školství za ČSSD se přidal ke Straně práv občanů

Marcel Chládek se vrací. Bývalý ministr školství za ČSSD se přidal ke Straně práv občanů

Bývalý ministr školství za ČSSD Marcel Chládek má nové angažmá. Ve čtvrtek se stal předsedou Strany práv občanů (SPO), dříve Zemanovců, ve Středočeském kraji. Pro Blesk.cz to v pátek ráno potvrdil předseda SPO Jan Veleba. Exministra si chválí a počítá s ním do voleb.

„Byla to oboustranná záležitost. Pan Chládek vystoupil z ČSSD, a protože je to člověk činorodý a protože SPO má podobný program jako ČSSD, tak vstoupil k nám a včera se ucházel o předsednictví a byl zvolen,“ potvrdil pro Blesk.cz Veleba. Chládek už je podle něj členem. O spolupráci se začali bavit zhruba před půl rokem.

Veleba si jeho angažmá cení a Chládka by rád nasadil i do sněmovních voleb. „Zcela určitě. Pokud půjdeme do voleb, jako že půjdeme, tak samozřejmě,“ řekl a dodal: „Je to bývalý ministr a docela výrazný ministr, docela čiperný ministr, myslím, že na ČSSD až moc – nakonec ho to stálo křeslo. Takže s ním zcela určitě, pokud on bude souhlasit, počítáme.“

Celý článek si můžete přečíst na webu Blesk.cz.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link