Články odjinud

Marketér Jaroš nepůjde do voleb za TOP 09 ani Piráty. Chce překreslit politickou mapu

Marketér Jaroš nepůjde do voleb za TOP 09 ani Piráty. Chce překreslit politickou mapu

Marketingový expert žijící v Kataru Martin Jaroš oznámil na začátku února, že se chce zapojit do politiky. Podle svého tehdejšího vyjádření na sociálních sítích se rozmýšlel mezi TOP 09 a Piráty. O několik týdnů později ale tvrdí, že se v komunálních volbách angažovat nebude. Nepřesvědčila ho ani jedna ze zmíněných partají. Čeká na vznik úplně nového hnutí.

„O žádnou pozici v Praze teď nebudu usilovat. Ještě se toho musím hodně naučit. Víte, já jsem z práce dvacet let zvyklý na prvotřídní profesionalitu. Jestli mám pracovat pro lidi - a já chci - tak musím odvádět perfektní výkon. Na to se chci ještě trochu připravit,“ sdělil Jaroš pro INFO.CZ.

Nechystá se spolupracovat s TOP 09 ani s Piráty. „Obě strany jsem si důkladně prostudoval. Mluvil jsem tam se spoustou lidí, s přáteli i nepřáteli, šéfy i fanoušky. Poznal jsem tam pár opravdu silných osobností a držím jim palce. Myslím, že letos v Praze proti hororovému duu Krnáčová-Dolínek uspějou. Ale já se k nim přidat nemůžu,“ popisuje marketingový expert, který stojí za několika velmi úspěšnými kampaněmi, například pro telefonní operátory.

1080p 720p 360p
Rozhovor s Martinem Jarošem ze štábu Jiřího Drahoše

„Piráti mají našlápnuto a řídí ten svůj škuner dobře. Ale nebudu vám lhát - některé ty jejich divočejší nápady mě odrazují. Na TOP 09 se mi líbí její jasné proevropské směřování. Ale zjistil jsem, že tu jejich minulost - a některé jejich lidi - nedokážu překousnout. Je to pro mě stará politika, která se už vyčerpala,“ kritizuje Jaroš partaje.

Podle něj Česko nyní potřebuje modernizovat školství, změnit přístup k výstavbě infrastruktury nebo zdigitalizovat státní správu. „Staří politici“ na to ale nestačí. „Myslím, že se naše politická mapa musí překreslit - a to mě bude zajímat. U toho bych rád byl,“ míní.

Vzniknout by tak měla nová strana, která je „spíš ve středu a doprava a má šmrnc, strana, která je o generaci mladší a nehrozí u ní žádní estébáci, kradáci ani borci, co se nám už 28 let smějou do očí a dělají, že to tady vedou skvěle“. Podle Jaroše v Česku podobné hnutí zezdola vznikne, narodí se na internetu. O konkrétním projektu ale zatím nemluví.

TOP 09 a Piráti podle něj odděleně nemají příliš velkou šanci přežít. Prvně jmenované straně chce přitom v komunálních volbách pomoci jiný známý marketér, který přispěl i k úspěchu Pirátů v parlamentních volbách, Jakub Horák.

Pro INFO.CZ to před časem potvrdil on i předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. Kandidovat by měl jako nezávislý v Praze. Kde přesně, je v jednání. „Obzvlášť v komunálních volbách nestačí jako důvod ke kandidatuře jen zastávat stejné politické postoje, ale člověk by měl i jasně vědět, co chce a co dokáže nabídnout svému městu a lidem, kteří v něm žijí,“ popsal už dříve pro INFO.CZ Horák.

 

 

Články odjinud