Články odjinud

Matka zmizelé Míši pachatele kryla, říká elitní vyšetřovatel. Chybovala policie?

Matka zmizelé Míši pachatele kryla, říká elitní vyšetřovatel. Chybovala policie?

Z materiálu, který zveřejnil server iRozhlas.cz, je zřejmé, že policie se na přítele matky zmizelé holčičky zaměřila hned od počátku. Během prvních tří týdnů zjistila, že k němu směřuje řada indicií. Chybovala policie? Blesk.cz se ptal elitního kriminalisty Josefa Douchy.

Ukázalo se, že na internetu nakupoval ve velkém hypnogen, kterým omamoval ženy a následně je sexuálně zneužíval. Z vyšetření na detektoru lži vyplynulo, že Míšu zřejmě omámil a ví, kde se nachází. Navíc přiznal, že ho přitahovala a myšlenky na ni údajně zaháněl sexem s její matkou. Pevné nebylo ani jeho alibi - proti jeho tvrzení, že byl v osudnou noc doma na Plzeňsku pak svědčí kamerové záznamy, které ho zachytily, jak přijíždí v sedm ráno směrem od Ústí. Navíc měl na krku obžalobu ze sexuálního obtěžování Míšiny kamarádky.

Kriminalisté však podle iRozhlasu důkazní situaci nevyhodnotili jako dostatečně silnou, aby mohl být Otakar S. obviněn a umístěn do vazby. "Ano, myslím, že toho ještě v tu chvíli bylo málo. Ale především, když ho měli takhle rozpracovaného, bylo pro ně asi cennější monitorovat jeho pohyb a aktivity na svobodě. Z toho se daly dovozovat další indicie. Mohl se například snažit maskovat stopy, nebo je přivézt k úkrytu," řekl Blesk.cz Doucha. "Předpokládám, že ho měli pod dohledem. Mám na mysli sledování telefonu, možná tam byla i sledovačka," dodal.

Zásadní roli však podle kriminalisty sehrála v případu matka pohřešované Míši. Ta totiž policistům zatajila klíčové informace. Jednak skutečnost, že se ji, dceru a sebe pokusil Otakar S. před Vánoci zabít, když v celém bytě pustil plyn, a především fakt, že to byl on, kdo "našel" Míšin ztracený mobilní telefon. Ten Eva Muzikářová na policii sice tři dny po Míšině zmizení přinesla, tvrdila ale, že ho našla zapadlý v pohovce. Pravdu přiznala až po Otakarově smrti.

"Přístup té matky je velice zvláštní. Otázka je, jak moc byla na podezřelém citově zainteresovaná. Evidentně ho kryla. Muselo ji rozhodně napadnout, že má se zmizením dcery něco společného, když přinesl její telefon. To byla pro případ naprosto zásadní informace. Byla prostě na straně možného pachatele, chránila ho. Současně ale nechránila sebe před ním vzhledem k tomu pokusu o rozšířenou sebevraždu. Nutno říct, že ona se skutečně jeví jako velmi anomální osobnost, už jenom to, jak se projevovala na těch sociálních sítích, mám na mysli ten obdiv k Hitlerovi apod.," uvedl Doucha.

Více na Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud