Mayerová obviněná v kauze Čapí hnízdo rezignovala. Opouští jihlavské zastupitelstvo | info.cz

Články odjinud

Mayerová obviněná v kauze Čapí hnízdo rezignovala. Opouští jihlavské zastupitelstvo

Jana Mayerová z hnutí ANO, náměstkyně primátora Jihlavy, odešla ze zastupitelstva města i z jeho vedení. Mayerová patří mezi obviněné v kauze dotací na farmu Čapí hnízdo, stejně jako místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek a premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Mayerová rezignovala z osobních a zdravotních důvodů, uvedl zastupitelský klub hnutí ANO na webu.

Funkci jihlavské náměstkyně Mayerová od loňského listopadu vykonávala jako neuvolněný politik, i tehdy změnu vysvětlila svým zdravím. Rezignaci oznámila primátorovi písemně v pátek. „To musím pochopitelně akceptovat,“ řekl primátor Jihlavy Rudolf Chloupek (ČSSD) .

ANO je v jihlavské koalici spolu s ČSSD a lidovci. ANO má stejně jako ČSSD v zastupitelstvu osm pozic. Uvolněné místo za ANO obsadil Dalibor Pituch, který na dnešním zasedání zastupitelstva složil slib. Novým radním za ANO následně zastupitelé v tajné volbě zvolili lékaře Zdeňka Faltuse. Podpořilo ho 26 z 35 hlasujících.

V kompetenci Mayerové do listopadu bylo školství, kultura, tělovýchova, zdravotnictví a koordinace strategií, pak si ponechala jen koordinaci strategií. Uvolněnou pozici náměstka už radniční koalice obsazovat nebude. Jeho kompetence si do podzimních komunálních voleb podle primátora rozdělí zbývající členové vedení města.

Žádost o dotaci na Čapí hnízdo Mayerová kdysi podepsala. Usnesení o zahájení trestního řízení si na poště vyzvedla loni 13. října. Mayerová pak sdělila, že své obvinění považuje za účelové, vymyšlené, založené na fabulaci, neznalosti situace a ignoraci faktů. Mayerovátaké figurovala na desátém místě kandidátky ANO na Vysočině pro sněmovní volby. Získala 1285 přednostních hlasů, v rámci kandidátky hnutí v kraji sedmý nejvyšší počet.

Hnutí ANO vstoupilo do vedení jihlavské radnice v listopadu 2016. Původní koalice tvořená ČSSD, ODS, KDU-ČSL a Forem Jihlava se krátce předtím rozpadla kvůli rozporům, v jejichž důsledku byla odvolána část radních.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud