Michal David získá státní vyznamenání. Prezident chce ocenit i Antonína Švehlu | info.cz

Články odjinud

Michal David získá státní vyznamenání. Prezident chce ocenit i Antonína Švehlu

Přestože se blíží státní svátek, stále není známo, kdo letos od prezidenta obdrží státní vyznamenání. Z Hradu už dříve zaznělo, že letos se jména oceněných nebudou oznamovat předem. Prezident Miloš Zeman dnes ale v pořadu S prezidentem v Lánech potvrdil, že vyznamená zpěváka Michala Davida. „Zpívá milionům divákům celý život. Nikdo nemůže říct, že nic nedokázal,“ uvedl prezident.

„Kritérium je jednoduché: vyznamenání mají dostat lidé za celoživotní práci, kterou zlepšili život v České republice. Celoživotní prací myslím, že několik z nich slaví 80 let a jeden 95 let,“ popsal Miloš Zeman to, jak se rozhoduje, komu u příležitosti 28. října udělí státní vyznamenání.

Array
Komunální volby
Konečné výsledky voleb v ČR
Obnovit výsledky
SNK-CELK
34 965
56,48 %
NK
6 232
10,07 %
KDU-ČSL
3 231
5,22 %
ODS
2 281
3,68 %
STAN+NK
2 224
3,59 %
Sečteno 100 %
Účast 47 %

Letos ho dostane například prvorepublikový politik Antonín Švěhla. „Snažil jsem zaplnit jednu mezeru. My pořád vzpomínáme na trojici Masaryk, Beneš Štefánik. Ale třeba o Antonínu Švehlovi se téměř neví. A tak jsem si řekl, že by bylo dobré ocenit i Antonína Švehlu, tak jako jsem už dříve ocenil obec legionářskou a obec sokolskou,“ řekl Zeman.

Potvrdil také dřívější informace o tom, že vyznamenání dostane zpěvák Michal David. „Zpívá milionům divákům celý život. Už se objevil nýmand, který to označil jako hnus. Ale já myslím, že tento nýmand ani neumí zpívat. U Michala Davida nemůžete říkat, že nic nedokázal,“ řekl Zeman.

Celý článek si můžete přečíst na webu Blesk.cz.

12 senátorů, kteří byli zvoleni již v prvním kole voleb. Teď k nim patří i Čunek a Drahoš>>>

Přehled vyznamenání, které Zeman uděluje 28. října>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud