Články odjinud

Michal Horáček zahájil sběr podpisů. Jak o jeho prezidentské kandidatuře smýšlí manželka?

Michal Horáček zahájil sběr podpisů. Jak o jeho prezidentské kandidatuře smýšlí manželka?

„Já si to zatím nějak nepředstavuju, že bych tím trávila čas,“ směje se Michaela Hořejší-Horáčková při dotazu Blesk.cz na to, jakým typem první dámy by byla, pokud by její manžel uspěl v boji o Pražský hrad. V rámci něj v neděli Michal Horáček odstartoval další část. Na náplavce v Praze, za větrného počasí, společně zahájili sběr 50 tisíc podpisů, které potřebuje coby kandidát.

Blesk.cz prezidentský kandidát Horáček prozradil, že se od května paní Michaela zapojí do kampaně výrazněji. „Bude navštěvovat jiná prostředí, využije toho, že se zajímá zejména o děti – v hospicech, opuštěné děti a vůbec o všechny české děti, kterým něco brání, aby mohly rozvinout své talenty,“ říká Horáček.

Že má doma v rodině velkou, neutuchající podporu, bylo vidět na první pohled. Ostatně na začátek Horáčkova sběru podpisů přijela i jeho sestra, která žije ve Francii. V rozhovoru pro Blesk.cz pak o podpoře mluvila i sama Michaela Hořejší-Horáčková.

Nedostáváte tuto otázku poprvé, nicméně pohled možné první dámy je zajímavý. Jaký by byl z vašeho pohledu Michal Horáček prezidentem?

Myslím, že by byl prezidentem takovým, jakého naše Ústava podmiňuje a nařizuje. Byl by to určitě prezident, který by výborným způsobem reprezentoval celou ČR ve světě. Myslím si, že by byl jistě schopen vrátit ČR kredit, který ji náleží a který jsme ztratili, protože je to člověk, který dokáže okolí velmi silně inspirovat. Vzhledem k těmto vlastnostem, vzhledem ke svému vzdělání i k tomu, kolik ovládá světových jazyků, jaký má obecný přehled, tak by byl prezidentem až ideálním. Což samozřejmě ideál neexistuje (úsměv). Ale jistě by se tomu velmi blížil.

Více si přečtěte na Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud