Migranti v Česku nezahálí, práci tu najdou čtyři z pěti příchozích | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Migranti v Česku nezahálí, práci tu najdou čtyři z pěti příchozích

Migranti v Česku nezahálí, práci tu najdou čtyři z pěti příchozích

Cizinci v Česku nemají problém najít práci. Alespoň to vyplývá z mezinárodního srovnání, které provedl Eurostat. V Česku dle jeho zjištění pracují čtyři z pěti migrantů, což je více než třeba v Belgii, Francii nebo Španělsku.

Česko vévodí žebříčku zaměstnanosti cizinců, kteří přicházejí ze třetích zemí mimo EU. Práci najde přibližně 80 procent z nich, což z nás činí v tomto ohledu nejúspěšnější zemi. Třeba na Slovensku je to 70 procent a v Německu, Belgii, Španělsku nebo Francii je zaměstnaných méně jak 65 procent.

Velmi dobře si vedeme i pokud jde o cizince ze zemí EU, také jich je zaměstnáno 80 procent. Lépe jsou na tom jen Británie, Portugalsko, Švédsko a Estonsko, které mají o pár procent více.

Podrobnou interaktivní mapu s čísly a další podrobnosti čtěte na webu Blesk.cz.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.