Milan „strašně kouří“ a andělíčci pálí santalové dřevo. Aplikace Čistý komín baví republiku | info.cz

Články odjinud

Milan „strašně kouří“ a andělíčci pálí santalové dřevo. Aplikace Čistý komín baví republiku

Novela zákona o čistém ovzduší slibuje prověřovat udání, která zašlou lidé anonymně prostřednictvím aplikace Čistý komín. Řada Čechů pojala zasílání tipů po svém. Na oficiálním webu projektu tak lze mimo jiné zjistit, že Milan z okolí Varnsdorfu „strašně kouří“ a andělíčci z Turnova pálí františky.

Český humor se opět naplno projevil. Web projektu Čistý komín je tak kromě práskání na sousedy plný nejrůznějších více či méně vtipných podnětů k prověření kontrolory čistého ovzduší. Zákeřní andílci z Turnova například vytvářejí dým, když pálí santalové dřevo a občas i kadidlo v domě svatého Františka.

Milan z Varnsdorfu podle udání dalšího přispěvatele kadidlo ani PET lahve s pilinami nepotřebuje. Okolí zamořuje prošedivělý muž s knírkem cigaretovým dýmem, dokonce strašně“. Udání přišlo i na prezidenta Miloše Zemana a obvinění se nevyhnul ani jeho mluvčí Jiří Ovčáček.

Někteří uživatelé stránek využili aplikaci k tomu, aby se podělili se světem o své politické názory. Obvinění ze znečišťování vzduchu se tak nevyhnul ministr financí Andrej Babiš, v jehož případě si jeden z přispěvatelů přeje, aby se přestěhoval na Slovensko. V rámci Prahy jiný uživatel žádá spoluobčany, aby neobtěžovali gestapo zbytečnostmi“. Další píše, že mu první udání smazali, tak pro jistotu udává znovu.

Osočení z neekologického chování se nevyhnuly ani nejrůznější fantastické postavy. Na internetových stránkách cisty-komin.cz se tak návštěvníci dovědí i to, že podlý čaroděj Saruman zamořuje kouřem celou Středozem, případně že dokud nedojde k chycení pokémonů, nelze vyloučit, že jsou za čoudem oni.

Na Moravě se pro změnu poměrně často vyskytují čadící automobily, uživatelé si ovšem hustý dým valící se z výfuků v drtivé většině pochvalují. Horší to má ubohá parní mašinka, která vozí lidi jednou ročně na jarmark do Valašských Klobouk. Na hustý dým valící se z jejího komína si možná někdo posvítí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud