Ministr zdravotnictví Vojtěch má nového náměstka, bude se zabývat legislativou kolem e-receptů | info.cz

Články odjinud

Ministr zdravotnictví Vojtěch má nového náměstka, bude se zabývat legislativou kolem e-receptů

Expert na zdravotnické právo Filip Vrubl byl dnes jmenován novým náměstkem ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Bude se zabývat hlavně legislativou k zavedení lékového záznamu a dalšími záležitostmi kolem e-receptů. Ministerstvo o tom informovalo na svém webu.

Vrublovým úkolem bude také stabilizace lékárenského sektoru, především odměňování a zajištění dostupnosti lékáren. V budoucnu má rovněž koordinovat legislativní revizi systému cen a úhrad léčiv, regulaci vstupu inovací do systému zdravotního pojištění a zavádění systému HTA (Health Technology Assessment), který umí spočítat, jakou měřitelnou hodnotu pro pacienty nový prostředek přináší a jak je to v proporci s vynaloženými penězi.

 

Čtyřiatřicetiletý Vrubl byl několik let ředitelem odboru farmacie na ministerstvu zdravotnictví. V roce 2013 se stal náměstkem ředitele Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) se zodpovědností za všechny odborné agendy ústavu. Byl členem odborných komisí jak při ministerstvu zdravotnictví, tak i na vládní úrovni a v rámci pracovních skupin Evropské komise a Rady. Po odchodu ze SÚKL přešel do poradenského a advokátního sektoru. Krátce působil jako externí poradce ministra Vojtěcha. Vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity.

 

Právníků, jako je pan Vrubel, kteří by se specializovali na zdravotnictví a mají jak zkušenost ze státní správy, tak i ze soukromého sektoru, a mohou tak komplexně pochopit a popsat různé souvislosti, není mnoho. Proto jsem přesvědčen o tom, že pan Vrubel bude pro ministerstvo velkým přínosem, uvedl Vojtěch.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud