Články odjinud

"Mistr zajišťovák" končí. Šéf finanční správy Janeček je údajně na odchodu, ministerstvu financí došla trpělivost

"Mistr zajišťovák" končí. Šéf finanční správy Janeček je údajně na odchodu, ministerstvu financí došla trpělivost

Generální ředitel Finanční správy Martin Janeček je podle informací Blesk Zpráv na odchodu. Skončit by měl začátkem listopadu. Ministryně financí Alena Schillerová v nedávném rozhovoru pro naši redakci kritizovala postup jeho podřízených, kteří si zjišťovali podrobnosti o svatebních hostinách od novomanželů. Finanční správa čelí kritice také kvůli sporným zajišťovacím příkazům, o které se řada firem soudí.

 

Blesk Zprávy zjistily z důvěryhodného zdroje, že generální ředitel Finanční správy (FS) Martin Janeček skončí ve své funkci. Mluvčí úřadu to ale odmítá zatím potvrdit. „Tuhle informaci potvrdit nemůžu,“ napsal v SMS zprávě naší redakci mluvčí FS Petr Habáň. Na doplňující dotaz, zda může informace Blesk Zpráv tedy vyloučit, už příliš reagovat nechtěl. „V tuto chvíli bych to nechal dál bez komentáře, myslím, že první odpověď je dostačující,“ reagoval Habáň.

 

Podobně tajemně zní i reakce z ministerstva financí. Ani ministryně Alena Schillerová (za ANO) nechtěla naši informaci potvrdit, ale zároveň ani vyvrátit. „V tuto chvíli se k personálním otázkám na Finanční správě nebudu vyjadřovat. Stále ale platí to, co jsem řekla nedávno ve vašem rozhovoru,“ reagovala šéfka státní kasy.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud