Mráz a sníh trápí řidiče po celém Česku, na Pražském okruhu havarovaly dva kamiony | info.cz

Články odjinud

Mráz a sníh trápí řidiče po celém Česku, na Pražském okruhu havarovaly dva kamiony

Na řadě míst České republiky dnes sníh a mráz způsobují vážné komplikace především v dopravě. Policie vyzvala řidiče k opatrnosti. 


Praze od pátečního večera sněží, teploty se pohybují pod nulou, řidiči musí dávat pozor i na případnou námrazu a nárazový vítr. Dopravní podnik na webu upozornil cestující, že autobusy mohou kvůli počasí nabírat zpoždění. 

Na Pražském okruhu u Barrandova se kolem 09:00 převrátil kamion, který převážel osobní auta. Už po čtvrté hodině ráno se na Pražském okruhu stala další nehoda - u Třebonic se srazil kamion s autobusem. Kamion zůstal zaklíněný na svodidlech, autobus byl na krajnici několik metrů dále. 

Ve středních Čechách v noci na dnešek napadl sníh a ještě ráno na řadě míst intenzivně sněžilo. Během dopoledne se situace uklidnila. Silnice jsou sjízdné, řidiči by ale měli dbát zvýšené opatrnosti, řekl ČTK pracovník dispečinku krajské správy a údržby silnic. 

Na jihu Čech dnes k ránu místy dešťové přeháňky přecházely ve sněžení, teploty klesly i tři stupně pod nulu. Silničáři měli nejvíc výjezdů na Táborsku, Strakonicku a na Jindřichohradecku. Po chemickém ošetření jsou silnice mokré, ale řidiči by měli jezdit opatrně. Někde mohou být namrzlé mosty nebo vozovky na okrajích lesů. 

Silnice na Vysočině jsou po sněhových přeháňkách sjízdné s opatrností. Zbytky sněhu byly dnes ráno hlavně na vozovkách nižších tříd sypaných drtí. Hlavní tahy byly po chemickém ošetření mokré.

Sněhové přeháňky či námraza mohou dnes komplikovat sjízdnost řidičům v některých částech Moravskoslezského kraje. Silnice jsou ale sjízdné. Ve vyšších polohách v horských oblastech udržovaných inertním posypem může být ujetá slabá vrstva sněhu.

V hradeckém kraji dnes ráno na některých místech sněží. Se sněžením musí řidiči počítat na Náchodsku a Trutnovsku, upozorňují silničáři. Na otevřených úsecích v Krkonoších a v okrese Trutnov se tvoří sněhové jazyky. V nejvyšších horských oblastech na Rychnovsku a Jičínsku je na silnicích nižších tříd souvislá vrstva sněhu, kterou silničáři posypali drtí.

Silnice v Ústeckém kraji pokryl čerstvý sníh. Řidiči musí počítat se sněhovými jazyky, s náledím i námrazou. Potíže mají kamiony na Děčínsku, kde se tvoří kolony na silnici směrem na Českou Lípu.

Policie od rána řešila v souvislosti s počasím už několik nehod. Řidiči bourali v Ústí nad Labem, Děčíně či na Chomutovsku. Policisté proto nabádají k velké opatrnosti při cestování po regionu. Dálnice D8 je průjezdná, jízdní podmínky zhoršuje vytrvalé sněžení. Sněží i v dalších částech kraje. V terénu proto má údržba veškerou techniku. Žádnou silnici silničáři zatím nemuseli zavřít.

V Libereckém kraji leží na silnicích čerstvý sníh. Silničářům se zatím daří udržet všechny komunikace sjízdné, ale nabádají k velké opatrnosti. Policisté řešili od rána několik nehod, včetně zapadlého kamionu, zjistila ČTK.

S kolonou nákladních aut dlouhou zhruba šest kilometrů musí počítat řidiči u obce Svor na Českolipsku. U obce Rychnov na Jablonecku zapadl kamion. Nehodu vyšetřují policisté ve Stráži nad Nisou, v Jablonci nad Nisou naboural autobus do zaparkovaného automobilu.

Na severu Olomouckého kraje sněžilo, silnice tam pokrývají zbytky rozbředlého sněhu a jsou sjízdné s opatrností. Na silnicích nižších tříd ve vyšších polohách leží místy uježděná vrstva sněhukrytá posypem. Ostatní silnice v kraji jsou většinou holé a suché.


 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud