Články odjinud

Mrazy v Česku: V noci padly rekordy na čtvrtině stanic, na Rychnovsku naměřili minus 24 stupňů

Mrazy v Česku: V noci padly rekordy na čtvrtině stanic, na Rychnovsku naměřili minus 24 stupňů

Mrazivé počasí v Česku stále trvá. Dnes v noci padly rekordy zhruba na čtvrtině ze 148 stanic, které fungují alespoň 30 let. Nejnižší teplota byla zaznamenána v Orlickém Záhoří na Rychnovsku, kde teploměr ukázal minus 24,1 stupně Celsia. Zdejší stanice ale měří kratší dobu, stejně jako v Kořenově-Jizerce v Jizerských horách, kde bylo rovných 24 stupňů Celsia pod nulou. ČTK to řekla Marie Odstrčilová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ze stanic s delší dobou činnosti padl například rekord v Bedřichově, dnes tam klesla teplota na minus 22,1 stupně Celsia. Překonán byl rekord z roku 1963, kdy meteorologové naměřili minus 21,9 stupně Celsia.

Mráz trápí Česko od víkendu. V dalších dnech by už mrazy kromě Moravskoslezského kraje a severu Olomouckého kraje neměly být tak silné. Mrznout bude ale pořád. V Moravskoslezském a na severu Olomouckého kraje bude ještě v noci na pátek na některých místech kolem minus 20 nebo minus 19 stupňů, uvedla meteoroložka. Na zbytku území by měly být noční teploty minus osm až minus 13, dodala.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud