Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Mrazy vydrží do konce týdne. Může být až 17 stupňů pod nulou

Mrazy vydrží do konce týdne. Může být až 17 stupňů pod nulou

Silné mrazy budou pokračovat i v nadcházejících dnech, v celém Česku vydrží přinejmenším do konce tohoto týdne. Dnes večer a v noci mohou teploty klesnout někde i pod minus 12 stupňů Celsia, ojediněle až k minus 17 stupňům. 

Mrznout má v těchto dnech hlavně v Čechách, v Kraji Vysočina a na východě Zlínského kraje, jak uvedl Český meteorologický ústav (ČHMÚ).

Do dnešního večera platí na Moravě a ve Slezsku varování před sněhovými jazyky, které může vytvářet čerstvý vítr v kombinaci s prachovým sněhem od poloh nad 500 metrů nad mořem. Večer vítr zeslábne a riziko tvorby sněhových jazyků se sníží, uvedli meteorologové.

 

V době silných mrazů by měli pohyb venku omezit nemocní, senioři či malé děti. Proti prochladnutí pomáhá teplé oblečení ve více vrstvách, tělesný pohyb, teplý nápoj a jídlo.

"Nedoporučuje se konzumovat alkohol, který rozšiřuje cévy. Tím dochází k vyšším tepelným ztrátám, i když máme pocit tepla," uvedl ve varování ČHMÚ.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link