Muž vytáhl na muslimskou rodinu v Teplicích pistoli a hrozil jí smrtí. Policie ho obvinila, může sedět roky za mřížemi | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Muž vytáhl na muslimskou rodinu v Teplicích pistoli a hrozil jí smrtí. Policie ho obvinila, může sedět roky za mřížemi

Muž vytáhl na muslimskou rodinu v Teplicích pistoli a hrozil jí smrtí. Policie ho obvinila, může sedět roky za mřížemi
 

Víkendový incident v šanovském parku v Teplicích, který vzbudil vlnu pozornosti, má policejní dohru. V parku v sobotu došlo ke sporu mezi skupinou lidí kolem místní protimuslimské aktivistky a muslimskou rodinou, na kterou jeden z přítomných vytáhl plynovou pistoli a hrozil jí zabitím kvůli jejímu vyznání. Policie agresora a jednu ženu obvinila z přečinu násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci. Obviněným hrozí v případě pravomocného rozsudku až tři roky vězení. 

Konflikt se odehrál v sobotu odpoledne, kdy se skupina lidí v parku začala hádat s kolemjdoucí ženou a posléze s jejím manželem. Ohledně toho, jak se incident odehrál, má každá strana vlastní verzi. 

Na incident upozornila původem jemenská studentka žijící v Teplicích Eman Ghalebová, která vyjádřila obavy, aby to nevyvolalo ve společnosti další nepokoje a útoky. „Někdo z té skupiny zakřičel na paní s kočárkem: Ty vole, muslimka! Paní, která v Teplicích již dlouho žije, odpověděla normálně česky a zavolala manžela. Pak jeden muž z té skupiny najednou namířil na muslimskou rodinu s dětmi pistolí,“ popsala incident Eman pro Teplický deník.

Regionální list cituje i druhou stranu sporu. Tou jsou podle něj lidé kolem místopředsedkyně Bloku proti islamizaci Ivy Procházkové, která v minulosti ve stejném parku organizovala například demonstrativní venčení psů proti muslimům. Ta na svém facebooku uvedla: „Seděli jsme na dvou lavičkách a pojídali dobroty, pili pivo a povídali si. Kolem šla muslimka v hidžábu. Bez nějakého podnětu začala hystericky ječet na jednoho z nás.“

Kromě útočníka s pistolí byla obviněna čtyřiačtyřicetiletá žena. Oba jsou vyšetřováni na svobodě. „Incident eskaloval poté, co na místo přijel manžel cizinky, která se cítila být napadena, a chtěl si okolnosti celého problému vyjasnit s mužem, který měl jeho manželce vyhrožovat. Konflikt vyvrcholil ve chvíli, kdy měl čtyřicetiletý muž, který ženu předtím verbálně napadl, vytáhnout svou plynovou pistoli, kterou prý natáhl a mířil s ní na manžela poškozené. Přitom mu měl vyhrožovat zabitím kvůli jeho náboženskému vyznání,“ uvedl teplický policejní mluvčí Daniel Vítek.


Zdroj: https://teplicky.denik.cz/zlociny-a-soudy/pistole-a-vyhruzky-teplicka-policie-resi-incident-z-sanovskeho-parku-20180731.html

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.