Muž zvracel krev, v havířovské nemocnici ho ale odmítli ošetřit. Zapomněl si doklady | info.cz

Články odjinud

Muž zvracel krev, v havířovské nemocnici ho ale odmítli ošetřit. Zapomněl si doklady

Muž zvracel krev, v havířovské nemocnici ho ale odmítli ošetřit. Zapomněl si doklady
 

Havířovská nemocnice se stala terčem kritiky. Poslední den uplynulého roku odmítli na pohotovosti ošetřit muže, kterému praskl žaludeční vřed a zvracel krev. Jeho přítelkyně na Facebooku uvedla, že se tak stalo kvůli tomu, že u sebe neměli doklady.   

„Tímto bych chtěla upozornit na chování sester a lékařky na centrálním příjmu v havířovské nemocnici. Dne 31. 12. 2018 mému příteli praskl vřed na žaludku. Po vyzvracení asi 1 l krve jsme jeli na centrální příjem (v té rychlosti jsme doma zapomněli doklady),“ napsala žena na Facebooku.

V nemocnici je ale čekal šok. „Na centrálním příjmu nám arogantní sestry řekly, že nás p. doktorka bez dokladů nešetří, že máme jet do Ostravy,“ pokračovala žena v líčení incidentu.

Po cestě do Ostravy se ale mužův stav natolik zhoršil, že mu museli volat záchranku. „Po příjezdu záchranky byl p. doktor v šoku, že ho v takovém stavu neošetřila havířovská nemocnice. Vše je sepsáno na Policii ČR,“ dodala naštvaná žena.

Nemocnice obdržela písemnou stížnost v pondělí. „V nemocnici toho dne nebyla zajištěna pohotovostní služba. Zastupoval ji centrální příjem. Paní doktorka byla natolik pracovně vytížená, že mohlo dojít k situaci, kdy přišel pacient, který se nezdál akutní, proto byl odeslán na jinou pohotovost,“ řekl portálu TN.cz náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro zdravotnictví Martin Gebauer (ANO).

Další zprávy z rubriky Krimi na webu Blesk.cz najdete ZDE >>> 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud