Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Na Česko se ženou bouřky, vystřídají slunečné počasí

Na Česko se ženou bouřky, vystřídají slunečné počasí

Zatímco úterní ráno a dopoledne bude psát stejný scénář jako poslední tři dny – bude tedy jasno nebo skoro jasno, během odpoledních hodin bude docházet od východu k přibývání oblačnosti na oblačno až zataženo, místy s deštěm, přeháňkami a bouřkami. Bouřky mohou být doprovázené deštěm o intenzitě až 20 mm a nárazy větru o rychlosti do 70 km/h.

Během dne na Moravu a do Slezska totiž postoupí tlaková níže z Ukrajiny. V Čechách ale zaprší pouze ojediněle. Nejvyšší odpolední teploty vystoupí nejčastěji na 20 až 24 °C. Zpočátku dne bude foukat slabý východní nebo severovýchodní vítr, během dne zesílí na mírný a dosahovat bude rychlosti do 20 km/h.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1