Na Česko se ženou bouřky, vystřídají slunečné počasí | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Na Česko se ženou bouřky, vystřídají slunečné počasí

Na Česko se ženou bouřky, vystřídají slunečné počasí

Zatímco úterní ráno a dopoledne bude psát stejný scénář jako poslední tři dny – bude tedy jasno nebo skoro jasno, během odpoledních hodin bude docházet od východu k přibývání oblačnosti na oblačno až zataženo, místy s deštěm, přeháňkami a bouřkami. Bouřky mohou být doprovázené deštěm o intenzitě až 20 mm a nárazy větru o rychlosti do 70 km/h.

Během dne na Moravu a do Slezska totiž postoupí tlaková níže z Ukrajiny. V Čechách ale zaprší pouze ojediněle. Nejvyšší odpolední teploty vystoupí nejčastěji na 20 až 24 °C. Zpočátku dne bude foukat slabý východní nebo severovýchodní vítr, během dne zesílí na mírný a dosahovat bude rychlosti do 20 km/h.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.