Na dálnici D5 z Plzně na Rozvadov popraskala vozovka. Policie varuje řidiče | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Na dálnici D5 z Plzně na Rozvadov popraskala vozovka. Policie varuje řidiče

Na dálnici D5 z Plzně na Rozvadov popraskala vozovka. Policie varuje řidiče

Na 98. až 99. kilometru dálnice D5 z Plzně na Rozvadov popraskala vozovka. Na místě defektu poblíž obce Blatnice za Plzní je snížená rychlost na 20 km/hod. Vozidla tam projíždějí jen jedním jízdním pruhem. Tvoří se několikakilometrové kolony, řekla ČTK tachovská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Zatím není jasné, co zničení vozovky způsobilo. Policie upozornila Ředitelství silnic a dálnic, které místo označilo a bude ho muset opravit. "Žádáme řidiče, aby místem projížděli se zvýšenou opatrností," dodala mluvčí.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.