Na místě činu: Odradil Čechy od nákupů v Lidlu model tmavé pleti? | info.cz

Články odjinud

Na místě činu: Odradil Čechy od nákupů v Lidlu model tmavé pleti?

Obchodní řetězec Lidl se od začátku tohoto týdne potýká s nenávistnými komentáři na svém facebookovém profilu. Důvodem byl leták propagující oblečení, které má na sobě model tmavé pleti. Někteří lidé obviňují řetězec z multikulturní propagandy a ze snahy odradit české zákazníky. Lidl podobná nařčení odmítá. Zboží z letáku, který vyvolal poprask, šlo do prodeje právě ve čtvrtek. Blesk.cz byl u toho.

České zákazníky podle všeho černošský mladík v letáku neodradil. Už před sedmou ráno stáli před prodejnou v Praze ve Stodůlkách první nedočkavci. Řetězec mívá slevové akce na spotřební zboží dvakrát do týdne a na fronty je zvyklý. Podle slov zaměstnanců bývají fronty ještě delší, dnes stálo před dveřmi sotva deset lidí.

S letákem přišla do prodejny i Renata (63). Blesk.cz přiznala, že modela, kolem kterého se na internetu objevilo tolik diskuzí, si vůbec nevšimla. „Aha, tady je, černoušek,“ reagovala zákaznice Renáta se smíchem při pohledu na leták a ihned doplnila: „To mi vážně nevadí. Dneska máte všude ty kočky-mulatky, tak když je tam jednou černoušek, tak o co jde?“

CELOU REPORTÁŽ SI PŘEČTETE NA WEBU BLESK.CZ

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud