Na Příbramsku havaroval vrtulník záchranářů. Pilot zavadil o konstrukci na fotbalovém hřišti | info.cz

Články odjinud

Na Příbramsku havaroval vrtulník záchranářů. Pilot zavadil o konstrukci na fotbalovém hřišti

Ve Staré Huti nedaleko Dobříše na Příbramsku dnes před 5:00 ráno havaroval vrtulník záchranářů. Nehoda se stala při přistání na místním fotbalovém hřišti, vrtulník letěl k vážně zraněnému pacientovi, na palubě byla v době nehody pouze posádka, řekla ČTK mluvčí policejního prezidia Eva Kropáčová. Nikdo neutrpěl zranění, stroj je však značně poškozen. 

„Pilot z dosud nezjištěných příčin zavadil vrtulí o kovovou konstrukci na fotbalovém hřišti, kde přistával, a došlo k poškození vrtulníku,“ řekla Kropáčová. Vrtulník podle ní pochází ze základny na letišti v pražské Ruzyni. Výše škody bude určena v následujících dnech. „Příčiny havárie jsou předmětem vyšetřování,“ dodala Kropáčová.

Podle mluvčí záchranné služby Petry Effenbergerové letěl vrtulník k těžce zraněnému muži, kterého srazil vlak. Muž přišel o nohu, měl vážně poraněnou hlavu a byl v hlubokém bezvědomí. „Byla u něj zahájena intenzivní lékařská péče, byly mu zajištěny dýchací cesty, muž byl připojen k umělé plicní ventilaci a vzhledem k okolnostem byl transportován pozemní cestou do motolské nemocnice,“ řekla Effenbergerová.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud