Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Na Slovensko teď vlakem nedojedete. Na koleje spadl strom a všechny vlaky stojí

Na Slovensko teď vlakem nedojedete. Na koleje spadl strom a všechny vlaky stojí

Železniční doprava na hlavním koridoru z České republiky na Slovensko stojí, vlak přejel nedaleko hranic u obce Brodské ve slovenském okrese Skalica strom, který spadl na koleje.

Část stromu je pod lokomotivou, vlak zůstal stát na kolejích. Nikomu se nic nestalo, řekla ČTK mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. Podle ní však dálkové vlaky nabírají hodinová zpoždění, za osobní vlaky jezdí náhradní autobusová doprava.

Strom spadl na koleje a trakční vedení. Narazil do něj dálkový vlak mířící z Prahy do Budapešti. Vlak už má zhruba tříhodinové zpoždění. Další dálkové spoje zpoždění nabírají. „Místo nelze objet, proto dálkové vlaky stojí. Za osobní vlaky vypravujeme náhradní autobusovou dopravu, za dálkové spoje náhradní autobusy nejezdí," uvedla Pistoriusová. Zatím neví, kdy by se po trati mohlo začít jezdit.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link