Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Na výstavišti v pražských Letňanech vybuchla tlaková lahev. Tři lidé jsou zranění

Na výstavišti v pražských Letňanech vybuchla tlaková lahev. Tři lidé jsou zranění

V pražských Letňanech vybuchla vedle haly výstaviště propanbutanová lahev ve stánku s langoši. Na místě zasahují jednotky Integrovaného záchranného systému. Záchranáři ošetřují tři zraněné, dva z nich jsou popálení. Hasiči vyhlásili druhý stupeň pohotovosti. 

U stánku s občerstvením vedle výstavy v pražských Letňanech vybuchla před půl dvanáctou v pátek propanbutanová lahev. Na místo ihned vyrazily jednotky Integrovaného záchranného systému.

„V 11:20 jsme dostali oznámení o výbuchu ve venkovním stánku s občerstvením. Lahev způsobila požár, při kterém byli tři lidé zranění. Dva z nich jsou ožehlé osoby a jedna se nadýchala zplodin. V tuto chvíli zasahujeme na místě,“ řekl pro Blesk.cz mluvčí policie Jan Daněk.

720p 480p 360p 240p
Exploze stánku na výstavišti v Letňanech: Tři lidi v péči záchranářů

„Na místě stále zasahujeme, je zde i inspektor na monitorování situace. Záchranáři ošetřují dva zraněné u stánku s langoši, kteří jsou podle prvotních informací lehce popáleni,“ doplnil mluvčí záchranky Dominik Horn.

„Z objektu byly vyneseny další tlakové lahve. Hasiči momentálně ze žebříku provádějí průzkum termokamerou mezi halami číslo 2 a 3,“ uvedla mluvčí hasičů Pavlína Adamcová.

Vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu, který signalizuje velký požár. Vyšší už je pouze zvláštní stupeň poplachu.

PODROBNOSTI PŘIPRAVUJE BLESK.CZ

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link