Články odjinud

Náhrada za Mynáře? Zeman by prý chtěl na Hradě Vitáskovou

Náhrada za Mynáře? Zeman by prý chtěl na Hradě Vitáskovou

Bývalá šéfka Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková by se podle MF Dnes mohla stát součástí hradního týmu prezidenta Miloše Zemana. Zeman se s Vitáskovou nedávno setkal a podle deníku je dokonce možné i to, že by mohla nahradit nynějšího hradního kancléře Vratislava Mynáře.

MF DNES píše, že Vitásková má podle Zemana dobrou pověst a může mu pomoci. Byla mezi pozvanými na oslavě Zemanovy inaugurace a loni ho doprovázela na cestě do Ruska.

Avšak byla by to překvapivá výměna, neboť současný kancléř ustál již několik situací na hraně a momentálně žádný palčivý problém nemá. Podle zdroje MF DNES Zeman spíš uvažuje, jak se ve druhém volebním období „trochu rehabilitovat“. 

Prezidentův mluvčí informace ale popírá, samotná Vitásková se k tomu nechce vyjadřovat. 

Zeman se Vitáskové v minulosti zastával, uvedl, že není vyloučeno, že stíhání někdejší předsedkyně ERÚ mohli iniciovat solární baroni, proti kterým bojovala. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud