Návštěva třetího muže USA v Česku: Babiš ho učil, že Havel není „Vaklav“, Zeman ho nepřijme | info.cz

Články odjinud

Návštěva třetího muže USA v Česku: Babiš ho učil, že Havel není „Vaklav“, Zeman ho nepřijme

Hned dvakrát se premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) setkal během pondělí s třetím nejvýše postaveným politikem USA Paulem Ryanem. S předsedou Sněmovny reprezentantů probral na oficiální schůzce například vyhoštění ruských diplomatů, u neoficiální večeře pak lyžování i výslovnost jména Václava Havla. V úterý Ryan vystoupí na zvláštní schůzi Sněmovny, schůzka s prezidentem Zemanem v plánu není. 

 

„Teď to byla debata o rodině, o dětech, jak rodina pana Ryana stráví svůj pobyt v ČR. Mají v plánu navštívit Český Krumlov, památky v Praze. Bylo to přátelské a velice příjemné, byly jsme čtyři páry,“ přiblížil Babiš pro Blesk Zprávy po slavnostní večeři v rezidenci amerického velvyslance, které se zúčastnil i se svou manželkou Monikou.

Kromě Ryanových a premiérského páru si dýňovou polévku, hovězí svíčkovou s pečeným bramborem, dezert a kalifornské víno dal také americký velvyslanec s manželkou a jeho zástupce.

Řeč došla i na přistěhovalectví, jak rodina velvyslance, tak Paula Ryana má totiž předky v Evropě. „Pan velvyslanec má rodinu z Lotyška, pan Ryan z Německa a Irska a jeho paní z Norska. Všichni vlastně pocházejí z Evropy,“ řekl Babiš s tím, že řeč byla také o lyžování nebo o problematické české výslovnosti.

„Pan Ryan nacvičoval na zítra na projev, jak se vyslovuje jméno Václav Havel. Protože oni to říkají Vaklav. Tak jsme ho učili Václav. Bylo to fajn, celkem jsme se nasmáli,“ prozradil dobře nalazený premiér, který ač není velkým příznivcem alkoholu přiznal, že si během večeře víno dal.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud